Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Projektas „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“

Projektas „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“

2019 m. balandžio mėnesį Šilutės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“ įgyvendinimo.

Pagrindinis projekto tikslas – kompleksiškai sutvarkant istorinį Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalą, sudaryti palankias sąlygas verslo kūrimuisi ir plėtrai, gyventojų užimtumo didinimui, gyvenamosios aplinkos ir gyvenimo kokybės gerinimui.

Šilutės mieste trūksta modernių, šiuolaikiškų, netradicinių erdvių, galinčių patenkinti šiandieninės visuomenės poreikius, nesukurta patraukli ir kokybiška verslui bei gyvenamoji aplinka. Tai paskatino inicijuoti projektą, kurio lėšomis būtų gerinama investicinė, gyvenamoji ir laisvalaikio praleidimo aplinką Šilutės mieste. Šilokarčemos kvartalas buvo pasirinktas, atsižvelgus į tai, kad ši teritorija yra vienas pagrindinių urbanistinės struktūros elementų ir viešųjų traukos centrų Šilutės mieste, kurios sutvarkymui iki šiol buvo skiriamos minimalios investicijos.

Iš projekto lėšų bus tvarkomi aštuoni objektai: Turgaus g. su prieigomis, Traksėdžių polderio teritorija, Žuvų g. su prieigomis, statomas pėsčiųjų-dviračių tiltas per Šyšos upę ir tvarkomos jo prieigos (Kilpos parkas), Uosto g. su prieigomis, Statybininkų g. (atkarpa nuo Aukštumalės g. iki Pievų g.) su prieigomis, Klaipėdos g. (atkarpa nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g.), Rusnės g. (atkarpa nuo geltonojo tilto iki VšĮ Šilutės ligoninės tilto).

Projekto metu bus pakeistos arba naujai įrengtos gatvių, šaligatvių dangos, įrengtos parkavimo vietos automobiliams, turistiniams autobusams, pastatyti mažosios architektūros elementai (suoliukai, šiukšlių dėžės, dviračių stovai), įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, o jau esantys - atnaujinti, pastatytas pėsčiųjų-dviračių tiltas per Šyšos upę, sutvarkyti inžineriniai tinklai (lietaus nuotekos, apšvietimas, rekonstruoti Šyšos upės krantai, juos sutvirtinant ir sukuriant terasas, pritaikytas žmonėms atsisėsti, stebėti renginius kitame krante, įrengtos prieigos prie vandens bei sutvarkyti krantai, įrengtos mažųjų (tokių, kaip baidarės) ir žvejybos laivų švartavimosi ir stovėjimo vietos. Šyšos upės pakrantėje bus įrengta aktyvaus poilsio aukštelė, pastatyti mankštos ir gimnastikos įrenginiai bei treniruokliai suaugusiems ir vaikams, vaikų žaidimų įrenginiai.

Projektas įgyvendinamas. 2018 m. buvo pasirašytos rangos darbų sutartys ir pradėti Klaipėdos, Rusnės, Statybininkų, Žuvų ir Uosto gatvių su prieigomis remonto darbai. Šiuo metu rengiami pirkimo dokumentai dėl likusių trijų objektų – Turgaus g. su prieigomis, pėsčiųjų – dviračių tilto per Šyšos upę su prieigomis ir Traksėdžių polderio teritorijos sutvarkymo.

Tikimąsi, kad ES skiriama parama į infrastruktūros sutvarkymą geografiškai patogioje miesto vietoje – Šilokarčemos kvartale, prisidės prie bendruomenės užimtumo didinimo, aktyvaus laisvalaikio praleidimo skatinimo, gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo bei palankių sąlygų verslo kūrimuisi sudarymo. Projekto metu sukurta funkcionali viešoji infrastruktūra taps patrauklesnė miesto gyventojams bei svečiams, pagerins miesto centrinės viešosios erdvės estetinį vaizdą bei miesto įvaizdį, padidins miesto investicinį patrauklumą.

Projektą „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“ vykdo Šilutės rajono savivaldybės administracija.

Projektas vykdomas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Projekto vertė 4 544 520,52 Eur. Iki 2 946 883,00 Eur bus skiriama iš Europos Regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų ir 1 597 637,52 Eur iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga - 2021-07-31.

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"