Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Tarptautinis seminaras Šilutėje

Tarptautinis seminaras Šilutėje

Įgyvendinant projektą „Viešųjų miesto teritorijų atkūrimas Šilutėje ir Saldus“ rugsėjo 11 d. įvyko Lietuvos (Šilutė) ir Latvijos (Saldus) projekto partnerių bei tikslinių asmenų grupių  tarptautinis seminaras tema – „Užterštų teritorijų atkūrimas Šilutės ir Saldus miestuose“. Seminaro metu dalyviai buvo supažindinti su Šilutės ir Saldus miestų užterštų teritorijų valymo ir priežiūros ypatumais, seminaro metu buvo pristatyti projekte nuveikti darbai. Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendino dalies Šyšos upės senvagės valymo ir atkūrimo darbus. Darbai sėkmingai užbaigti. Saldus miesto savivaldybė įgyvendino Ciecerės upės bei Nakotnės tvenkinio valymo darbus, darbų baigtumas seminaro dieną buvo 90 proc. Seminaro metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vykdomų darbų metu iškilusiomis problemos ir jų spendimo būdais. Projekto lėšomis taip pat yra finansuojami ir teritorijų tyrimai (monitoringas), pirmasis monitoringas Šyšos upės senvagėje ir Ciecerės upėje bei Nakotnės tvenkinyje buvo atliktas 2018 m. rugsėjo mėnesį, su šio monitoringo rezultatais buvo supažindinti ir seminaro dalyviai. Tyrimas parodė, kad Šyšos upės senvagės būklė prieš valymo darbus buvo vidutinė, o Nakotnės tvenkinio ir Ciecerės upės būklė buvo bloga. Pakartotinis monitoringas bus atliekamas užbaigus visus darbus 2020 m. pavasarį.

Įvykusio seminaro metu dalyviai turėjo galimybę išklausyti ir Klaipėdos universiteto atstovų pranešimo apie užterštų teritorijų valymo ir jų atkūrimo ypatumus Lietuvoje, taip pat dalyviai apsilankė sutvarkytoje Šyšos upės senvagės teritorijoje, vizito metu jie aktyviai domėjosi teritorijos tvarkymo klausimais. Seminarą užbaigė įdomi, gido lydima informatyvi kelionė laivu Šyšos upe.

Baigiamas projekto renginys numatomas kitų metų pavasarį Saldus mieste.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šilutės rajono savivaldybės administracija. Jis neatspindi Europos Sąjungos nuomonės.

Projekto akronimas - Silute-Saldus PUAR

ERDF - € 529 891.13 Eur

Planavimo ir plėtros skyrius

Projekto numeris Nr.LLI-373

 

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"