Į pradžią
Spausdinti
Biudžetinė įstaiga Šilutės rajono savivaldybės administracija,
Dariaus ir Girėno g. 1, LT-99133 Šilutė,
tel.: (8 441)  79 266, faksas: (8  441) 51 517,
el. paštas
 administracija@silute.lt Administracijos kodas 188723322.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Sausio renginiai
2019-01-17
Kviečia į susitikimą su LR Seimo nariais
2019-01-17
Archyvas
 
 
Vykdomi projektai
Nuotekų tvarkymas kaimo vietovėse – bandomieji projektai Baltijos jūros regione (kaimo nuotekos)

Įgyvendinamas projektas „Water emissions and their reduction in village communities – villages in Baltic Sea Region as pilots (Village Waters)“ („Nuotekų tvarkymas kaimo vietovėse – bandomieji projektai Baltijos jūros regione (kaimo nuotekos)“. Tai tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja penkios šalys (Suomija, Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija), pagrindinis projekto partneris yra Suomijos valstybė. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Aleksandro Stulginskio universitetu.

Projektas finansuojamas Interreg Baltijos jūros regiono 2014-2020 metų Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos lėšomis. Bendra projekto vertė apie 3 mln. eurų.

Šilutės rajono savivaldybės administracijai projektui įgyvendinti yra skirta apie 143 657 eurų, iš jų: 85 % lėšų (122 109 eurų) finansuojama iš Europos Sąjungos, 7,5 % lėšų (10 774 eurų) – iš Vidaus reikalų ministerijos bendrojo finansavimo lėšų, 7,5 % lėšų (10 774 eurų) skiria Šilutės rajono savivaldybė.

Projekto tikslas – išanalizuoti geriausius technologinius nuotekų valymo sprendimus, sumažinant nuotekų taršą retai apgyvendintose Baltijos jūros kaimo vietovėse, Leitgirių kaime įrengti efektyviausius nuotekų valymo įrenginius.

Projekto įgyvendinimo metu siekiama surasti geriausius technologinius sprendimus. Aleksandro Stulginskio universiteto specialistai nuolatos atlieka įvarius mokslinius tyrimus aplinkosaugos, socialiniais, ekonominiais ir našumo aspektais. Įvairios mokslinės analizės buvo atliekamos prieš pastatant nuotekų valymo įrenginius ir po  jų įrengimo.

Šiuo metu jau yra rekonstruoti buitiniai nuotekų valymo įrenginiai Leitgirių kaime, Juknaičių seniūnijoje ,  jų dėka sumažėjo azoto ir fosforo kiekis nuotekose, yra mažiau teršiama gamta,  mažiau teršalų patenka į Baltijos jūrą. Šių valymo įrenginių nuotekos patenka į Leitės upę Leitgiriuose, kuri įteka į Nemuno atšaką, suteka į Kuršių marias ir taip patenka į Baltijos jūrą.

Prieš tai naudoti nuotekų valymo įrenginiai buvo  pastatyti 1991 m. Šie įrenginiai buvo pasenę, netinkamai išvalydavo nuotekas, iš jų nepakankamai pašalindavo azotą bei fosforą, šaltuoju metų laiku užšaldavo ir netinkamai veikė .

Projekto įgyvendinimo pradžia 2016 m. vasario mėn. Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga, iki kurios turi būti pabaigtos visos projekto veiklos ir patirtos visos su projekto įgyvendinimu susijusios tinkamos finansuoti išlaidos, 2019 m. vasario mėn. Projekto trukmė – 36 mėn.

 

Daugiau informacijos galima rasti  https://villagewaters.eu/

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
             

   

   

 

     
           
           
           
           
© Šilutės rajono savivaldybė, 2012                                     Privatumo politika
Šiandien apsilankė:
67141
Dabar naršo:
827
Skaičiuojama nuo:
2011-11-24
Iš viso apsilankė:
20684647