Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Apie Savivaldybės įgyvendinamų projektų tvarką: tokia tikroji tiesa.

Apie Savivaldybės įgyvendinamų projektų tvarką: tokia tikroji tiesa.

Kai kuriose žiniasklaidos priemonėse atsiranda skaitytojus klaidinanti, tikrovės neatitinkanti informacija apie Šilutės rajono savivaldybės projektus bei jų įgyvendinimą. Štai liepos 9 d. „Šilokarčemos“ laikraščio numeryje, straipsnyje „Šilutėje ne šventieji ES fondų lėšas dalina“, teigiama: „atrodo tokia praktika, kai įvairių projektų darbai „atliekami“ į priekį, Šilutei jau tapo įprasta. <...> finansavimo sutartis buvo pasirašyta tik šių metų balandį. O kelių šio projekto dalių – Statybininkų gatvės, Klaipėdos gatvės dalies, Uosto gatvės rekonstrukcija pabaigta dar pernai, o Rusnės gatvė pradėta rekonstruoti rudenį. Kiekvienam blaiviai mąstančiam piliečiui turbūt kiltų abejonė, ar Šilutės savivaldybė tikrai imtųsi aklai rizikuoti ir pradėtų vykdyti milijoninius projektus negavusi „iš aukščiau“ kažkokių neoficialių garantijų, jog finansavimas BUS <...>“.

Informuojame, jog vadovaujantis Projektų finansavimo ir administravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. spalio 8 d. įsakymu Nr. 1K-316, VI skyriaus nuostatomis, tinkamos finansuoti išlaidos yra išlaidos, patirtos ir apmokėtos tinkamu finansuoti laikotarpiu, t. y., nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d., su sąlyga, kad visos projekto veiklos nėra baigtos iki pareiškėjas pateikia paraišką. Todėl, vadovaujantis minėtomis taisyklėmis, su projektais susijusios veiklos: paslaugos (investicinių projektų, techninių projektų parengimas), rangos darbai, įranga gali būti pradėti iki projektų finansavimo ir administravimo sutarčių pasirašymo ir patirtos išlaidos yra tinkamos finansuoti.

Vadovaujantis minėtų taisyklių VII skyriaus nuostatomis, Projekto vykdytojas privalo vykdyti informavimo apie projektą veiksmus:

  1. interneto svetainėje paskelbti informaciją apie įgyvendinamą projektą (informacija apie visus įgyvendinamus projektus, kurių jau pasirašytos finansavimo sutartys, yra skelbiama Šilutės rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.silute.lt/-4/vykdomi-projektai);
  1. projekto įgyvendinimo pradžioje pakabinti laikiną informacinę lentelę ar pastatyti laikiną informacinį stendą (stendas statomas, kai infrastuktūros ar statybos projekto skiriama lėšų suma viršija 500 000 eurų). Projekto įgyvendinimo pradžia yra finansavimo ir administravimo sutarties pasirašymo data;
  1. iki galutinio mokėjimo prašymo pateikimo dienos visuomenei gerai matomoje vietoje pakabinti nuolatinę informacinę lentelę ar pastatyti nuolatinį informacinį stendą.

Kiekvieno projekto, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis, finansavimo ir administravimo sutartyje yra nurodyta, kad pasirašius finansavimo sutartį projekto vykdytojas taip pat privalo informuoti visuomenę apie įgyvendinamą projektą du kartus parengdamas straipsnius vietinėje spaudoje: projekto įgyvendinimo pradžioje ir baigus įgyvendinti projektą.

Savivaldybės administracija

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"