Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Projektas „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“

Nespėjus atslūgti Šilutės miesto šventės metu įvykusio Tarptautinio folkloro festivalio „Ko svarstyklėm nepasversi“ įspūdžiams, gegužės 31 d. Šilutės rajono savivaldybės oficiali delegacija išvyko į Gdansko Pruščo (Lenkiją), kur įvyko antrasis Projekto renginys „Miestų turnyrai“.

„Miestų turnyrai“ – tai dar vienas Tarptautinio kultūrinio projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ numatytų renginių, kurio metu kiekviena Projekto partnerių: Gdansko Pruščo (Lenkijos), Šilutės rajono savivaldybės (Lietuvos) ir Foteviken (Švedijos) suburtos komandos turėjo galimybę išbandyti jėgas 6 nuotaikingose rungtyse.

Į Gdansko Pruščo organizuojamą „Miestų turnyrą“ šilutiškiai rengėsi iš anksto: gegužės 17 d. buvo suorganizuotos atrankos varžybos, kurių metu buvo atrinkta sportininkų komanda, atstovausianti Šilutės rajono savivaldybei.

Gegužės 31 d. susirinkusius į Gdansko Pruščo (Lenkijoje) Projekto darbo grupės narius ir sportininkų komandas bendros vakarienės metu pasveikino Gdansko Pruščo meras Janusz Wróbel bei palinkėjo kiekvienai komandai pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Birželio pirmosios lietingas rytas truputį pakeitė programą ir Šilutės sportininkų komanda ryte išvyko į ekskursiją po Gdansko miestą, o Projekto darbo grupės nariai dalyvavo projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ darbo grupės pasitarime, kuriame buvo aptariamas jau įvykęs Šilutės mieste Tarptautinis folkloro festivalis. Projekto partneriai negailėjo šilutiškiams gražių pagyrimų ir sulaukė iš jų labai gero įvertinimo. Taip pat buvo aptarti renginio Gdansko Pruščo „Miestų turnyrai“ organizaciniai klausimai bei kiti einamieji projekto vykdymo reikalai.

Šilutės rajono savivaldybės oficiali delegacija dalyvavo Gdansko Pruščo iškilmingame Tarybos posėdyje, skirtame paminėti Gdansko Pruščo savivaldybės XXIII metines. Tarybos posėdyje sveikinimo kalbą pasakė Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis. Posėdyje taip pat dalyvavo Administracijos direktorė Ida Vasiljevienė, Tarybos nariai Vytautas Laurinaitis ir Juozas Sauspreškis bei Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis. Po iškilmingo Tarybos posėdžio visa šilutiškių delegacija dalyvavo „Miestų turnyrų“ komandų treniruotėse.

Birželio 2 d. 11 val. Gdansko Pruščo Baltijos parke, šalia Romos laikų faktorijos, įvyko „Miestų turnyro“ atidarymo iškilmės, kuriose sveikinimo kalbas sakė Gdansko Pruščo meras Janusz Wróbel, Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis ir Björn M Buttler Jakobsen, Foteviken (Švedijos) muziejaus direktorius. Po kiekvieno miesto komandų pristatymo buvo duotas pirmasis startas „Dviračių minimo“ rungčiai, kurioje Šilutės komanda buvo antra (1 taškas), Švedijos atstovė šioje rungtyje tapo laimėtoja (2 taškai).

„Gintaro rinkimo“ rungtyje šilutiškių atstovas ir komandos kapitonas Dainius Gricevičius nusileido Lenkijos komandos atstovei ir taip pat komandai pelnė 1 tašką.

„Šaudymas iš lanko“ rungtyje visą atsakomybę prisiėmė Dainius Gricevičius ir šioje rungtyje aplenkęs Lenkijos atstovą bei nusileidęs Švedijos komandos nariui, komandai pelnė dar vieną tašką. Po trijų rungčių rezultatas buvo: Švedija – 4 taškai; Lietuva – 3 taškai ir Lenkija – 1 taškas.

Per ketvirtą rungtį reikėjo daugiausiai fizinės jėgos ir susikaupimo – tai rąsto metimas. Šioje rungtyje Šilutės komandai atstovavo Viktoras Latvelis, kuris šioje rungtyje buvo absoliutus lyderis ir komandai pelnė 2 taškus.

Per penktą rungį reikėjo dviejų komandos narių bendro susiklausymo ir kantrybės – tai rąsto pjovimas dviese. Eglė Vaitkutė ir Kęstutis Vaičiūnas po komplikuotos pjovimo pradžios rungtį baigė antri ir Šilutės komanda savo sąskaitoje turėjo jau 6 taškus.

Pati linksmiausia ir įdomiausia rungtis buvo virvės traukimas. Šioje rungtyje savo sugebėjimus turėjo parodyti visi komandos dalyviai kartu. Pirmieji virvę traukė Šilutės ir Gdansko Pruščo komandų nariai, kur šilutiškiai buvo stipresni. Fotevikeno komandos nariai, pralaimėję šilutiškiams virvės traukimą taip pat nusileido ir Gdansko Pruščo komandai.

Bendras „Miestų turnyro“ rezultatas: Šilutės komanda - I vieta (8 taškai), Gdansko Pruščo komanda – II vieta (6 taškai) ir Foteviken komanda – III vieta (4 taškai).

„Miestų turnyro“ uždarymo metu Šilutės komandos kapitonas Dainius Gricevičius savo rankose spaudė specialiai šioms varžyboms sukurtą prizą.

Sekmadienį (birželio 3 d.) įvykusio Projekto darbo grupės pasitarimo metu aptarta planuojamo renginio, vyksiančio 2012 m. rugsėjo 5-9 dienomis, Amatų festivalio koncepcija ir kiti organizaciniai klausimai.

Projekto veiklos dar nesibaigė ir šilutiškių amatininkai vyks į Švedijos Fotevikeno miestą, į improvizuotą viduramžių turgų. Turgaus idėja – pristatyti kuo archajiškesnius amatus. Ši vietovė mena vikingų laikus, čia veikia amatininkų gildijos, šv. Marko brolija. Turguje dalyvauti kviečiami 5 kūrėjai iš Šilutės rajono savivaldybės, kurie dirba senųjų amatų metodais, technikomis. Kvietime nurodytos amatų rūšys: senovinė drožyba, tekstilė, odos dirbiniai, keramika. Svarbiausia yra parodyti kiekvienos amatų šakos skirtingus gamybos būdus. Kiekvienas kūrėjas atsiveža savo darbui reikalingas medžiagas, pageidautina atsivežti viduramžių kostiumus.

Akimirkos iš „Miestų turnyro“.

Rasa Kmitienė
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė,
Projekto vadovė

 

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"