Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Savivaldybės vadovų bei Ljungby draugijos narių viešnagė Švedijoje

Praeitą savaitę savivaldybės merė Daiva Žebelienė ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas Šilutės ir Ljungby miestų draugystės organizacijos kvietimu dalyvavo Ljungby miesto šventėje, kur iškilmingai buvo paminėtas ir draugystės su Šilutės miestu dvidešimtmetis.

Tiek metų remiami švedų rūpestį jaučia ir „Vėtrungės“ vaikų vasaros stovykla, Saugų vaikų globos namai, Rusnės specialioji mokykla. Beveik trisdešimt draugijos narių turėjo galimybę dalyvauti įspūdinguose šventiniuose renginiuose, apsilankyti globos, ugdymo įstaigose, gyventi švedų šeimose ir patirti tikrąjį švediškąjį svetingumą, nuoširdumą ir bendravimo šilumą.

Savivaldybės vadovai buvo pakviesti į Ljungby miesto savivaldybę, kur juos šiltai priėmė, nuoširdžiai prie kavos puodelio bendravo miesto Merė Anette Olsson. Miestų vadovės pasikeitė atminimo dovanomis, pristatė savo savivaldybių veiklą ir kt.

Šilutės – Ljungby draugijos pirmininkė Margaretta Andersson, kuri globojo lietuvius visą viešnagės laiką, ir merė palydėjo svečius į šilumos gamintojų pastatą. Anot direktoriaus pavaduotojo V. Kamarausko, šilutiškiai gali tik pavydėti modernaus šilumos ūkio. Ljungby mieste tik per 15 tūkstančių gyventojų, tačiau pastatyta moderni katilinė, kuri pati perdirba miestelio atliekas, smulkina jas paruošiant degias granules ir šildo miestą. Ekologijai skiriamas itin didelis dėmesys, todėl mieste pagrindinis transportas – dviratis, kurį pasiskolinti galima iš tiesiog gatvėje stovinčių stovų.

Mokykloje buvo lankomasi moderniame technologijų kabinete, nes švedų vaikai šalia bendrojo lavinimo dalykų mokomi ir profesijų, kurių paklausą diktuoja vietos įmonės ir verslininkai.

Senelių namuose draugijos narė Rūta Čiuželienė surengė savo karpinių parodą, kuri sukėlė dideles ovacijas ir sužavėjo švedus. Vaikų pramoginių šokių kolektyvo „Lūgnė“ šokėjai, kuriems kelionę taip pat dovanojo Ljungby draugija, pasak pačių švedų, paliko neišdildomą įspūdį ir žavesį, nes nieko panašaus nebuvo tikėtasi, juolab, kad švedų teigimu, jų mieste vaikai tokių šokių nemokomi.

Pasak merės, sužavėjo rūpestis žmogumi, nes viskas, kas sukurta, pritaikyta, pastatyta, skirta žmogui, jo patogumui, jo komfortui. O kur dar vaikų baseinai: mokami po stogu ir nemokami po atviru dangumi, kur dvi ledo ritulio arenos, modernios krepšinio salės ir futbolo aikštynai. Rentabilios vietinės įmonės neleidžia įsigalėti bedarbystei. Viskas daroma, kad žmogus nepaliktų savo gimtojo miesto, norėtų į jį sugrįžti, galėtų atrasti savo gyvenimo kelią, realizuoti save ir mylėti savo šalį.

Akimirkos iš kelionės

Komunikacijos skyrius

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"