Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Naujoje platformoje – patogus būdas rasti ir pasiūlyti pagalbą ukrainiečiams, atsakymai į dažniausius klausimus / ВСЯ ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Naujoje platformoje – patogus būdas rasti ir pasiūlyti pagalbą ukrainiečiams, atsakymai į...

Gausias Lietuvos piliečių bei organizacijų paramos Ukrainai ir nuo karo pasitraukusiems jos piliečiams iniciatyvas sutelkiantis projektas suukraina.lt kviečia naudotis tinklapiu kaip bendra erdve visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie ieško pagalbos ukrainiečiams būdų ar gali juos pasiūlyti – paslaugomis, daiktais ar kita aktualia forma. Čia pat galima rasti ir atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus.

Suukraina.lt apjungia svarbiausią informaciją apie pagalbos kanalus nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai ir paramą į Lietuvą persikėlusiems karo pabėgėliams. Pastarųjų skaičiui Lietuvoje augant, tinklapyje pateikiami paaiškinimai apie svarbiausius žingsnius atvykus į šalį ir galimybes sklandžiam įsikūrimui – nuo teisinės pagalbos, apgyvendinimo, sveikatos paslaugų iki mobiliojo ryšio, užsiėmimų vaikams ar transporto.

Tinklapyje jau prieinama ir svarbiausia piliečio atmintinė: ką būtina žinoti, priėmus karo pabėgėlį iš Ukrainos, kaip išlikti ramiems, pasiruošti ekstremalioms situacijoms ar kaip neapsigauti patekus į sukčių, siekiančių išvilioti geros valios žmonių pinigus ar asmens duomenis, akiratį. Svetainės lankytojai ras ir sąrašą savanorių laukiančių organizacijų bei paramos ukrainiečiams teikėjų, o taip pat informaciją tiems, kurie pagelbsti karo pabėgėliams, priimdami juos į savo namus.

Visi Lietuvos verslai ir fiziniai asmenys, galintys ir norintys prisidėti prie į Lietuvą atvykstančių karo pabėgėlių gerbūvio, kviečiami prisijungti prie tinklapyje esančio paslaugų ir jų teikėjų katalogo, suskirstyto pagal regionus ir paslaugų tipus. Tai padaryti galima užpildžius suukraina.lt esančią registracijos anketą.

Projektą inicijavo ir už turinį atsako „Laisvės TV“, prie jo įgyvendinimo prisideda „Adaptagency“, „Nova Media“, Vilniaus universiteto Jaunųjų žurnalistų draugija, „Greitas vertimas“, „Shift4 Payments Lithuania“, iniciatyvinė grupė „Vienybės Pajėgos Kaunas“.

Primename, kad aktuali informacija apie Lietuvos paramą Ukrainai, karo pabėgėlių priėmimą skelbiama ir Vyriausybės puslapyje ltua.lt.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"