Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Konkursinė apžiūra „Tradicija šiandien“

Lietuvoje 2015 metai paskelbti Etnografinių regionų metais. Respublikinis konkursas „Tradicija šiandien“ - dar vienas svarbus renginys, skatinantis pažvelgti į savo krašto unikalumą, papročius ir tradicijas, į tai, kaip šie dvasiniai turtai perduodami jaunajai kartai, kaip sutelkia bendruomenę, kultūros, švietimo institucijas, seniūnus, regioninius parkus vardan gražaus tikslo. 

Praturtinkime savo miestą, miestelį, kaimą geromis tradicijomis, noru didžiuotis tuo, kas išliko svarbu iki šiandienos, kas turi tapti svarbu ateičiai. 

Konkursinės apžiūros „Tradicija šiandien“ pagrindiniai vertinimo kriterijai siejami su kultūrinio ir istorinio paveldo apsauga, šiuo atveju – bendruomenės pastangomis išsaugoti ir atgaivinti švenčių, darbo papročių regioniškumą, unikalumą, specifiškumą, reliktiškumą. Bus atsižvelgiama, į tai, kai šios tradicijos puoselėjamos ir perduodamos jaunesniajai kartai, taip pat kaip rašytinė, vaizdo, garso medžiaga yra tvarkoma ir perduodama archyviniam saugojimui. Taigi apžiūrai pateikti renginiai turėtų palaikyti gyvybingas tradicijas ir užtikrinti natūralų jų funkcionavimą.
Aktyviai į konkursinę apžiūrą „Tradicija šiandien“ įsijungti kviečiame kultūros darbuotojus, bendruomenių narius, seniūnus, nacionalinių ir regioninių parkų specialistus, draugijas, organizacijas ir pavienius entuziastus, kurie sutelktų kaimo ar miesto bendruomenę, skatintų natūraliai besitęsiančias tradicines kultūrines apraiškas kaimuose ar miesteliuose, giminėje ar net šeimoje.

Nuostatai

Lietuvos liaudies kultūros centras

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"