Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Dėl švietimo įstaigų vadovų priėmimo tvarkos

 Informuojame, kad nuo 2011 m. liepos 10 d. įsigaliojo Konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašas (Žin., 2011, Nr. 83-4050) ir Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašas (Žin., 2011, Nr. 83-4051).
Atrenkant švietimo įstaigų vadovus pagrindinis dėmesys bus skiriamas pretendentų kompetencijoms, reikalingoms sėkmingam vadovavimui švietimo įstaigai. Geriausio vadovo parinkimas priklausys nuo to, kiek ir kaip pasirengę pretendentai kaip asmenybės subręs mūsų mokyklose ir kiek jų prisikviesime dalyvauti konkursuose. Šiomis sąlygomis svarbus vaidmuo tenka konkursų organizatoriams, švietimo įstaigų bendruomenėms, kurios turėtų skatinti lyderystę švietimo įstaigose.
Asmenys, norintys dalyvauti konkursuose į švietimo įstaigų vadovų pareigas, be kitų privalomų kvalifikacinių reikalavimų (išsilavinimo, darbo patirties ir kt.), privalės turėti vadovauti mokyklai reikalingų kompetencijų. Vadovavimo kompetencijos bus vertinamos pagal bendrai taikomą kompetencijų vertinimo metodiką. Vertinimo procedūros metu pretendentas dalyvaus pokalbyje, atliks pateiktas problemų sprendimo užduotis, testus, bus stebimas jo darbas grupėje ir t. t. Po vertinimo asmuo gaus jo vadovavimo mokyklai kompetencijų įvertinimą ir konsultaciją, kaip tobulinti šias kompetencijas. Vadovavimo kompetencijų įvertinimas yra privalomojo kvalifikacinio reikalavimo atitikties patikrinimas, trunkantis vieną dieną. Turintis tinkamą kompetencijų lygį pretendentas 3 metus gali dalyvauti konkursuose į švietimo įstaigos vadovo pareigas.
Kompetencijas vertina Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra. Išsamesnę informaciją rasite ministerijos interneto svetainėje (rubrika – konkursai į švietimo įstaigų vadovų pareigas, http://www.smm.lt/nsivst.htm) ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros svetainėje.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"