Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Apie tiesioginėms išmokoms taikomą moduliaciją

Europos Komisijos sprendimu nuo 2012 m. pradėtas taikyti naujas išmokų apskaičiavimo būdas. Pagal šį sprendimą mažinamos tiesioginės išmokos, finansuojamos iš Europos žemės ūkio garantijų fondo (EŽŪGF), taip pat mažinamos ir papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos (PNTI).

Papildoma nacionaline tiesioginė išmoka, - tai atsietoji išmoka už pasėlius, galvijus, karves žindenes, paskerstus bulius, išmoka už pieną ir susietoji išmoka už ėriavedes.

Iš Europos žemės ūkio garantijų fondo mokama tiesioginė išmoka, - tai pagrindinė išmokų už plotus dalis, atskira tiesioginė išmoka už baltąjį cukrų ir specialioji parama už mėsinius galvijus bei mėsines avis.

Nuo 2012 m. bendra pagal pareiškėjo pateiktas paraiškas paramai gauti mokėtina išmokų, finansuojamų iš EŽŪGF ir PNTI, suma, viršijanti 17 264 Lt, mažinama 10%, o viršijanti 1 035 804 Lt, dar 4%. Šiuos procentus atitinkančios sumos išskaičiuojamos iš papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų.

Pagal 2013 m. Vienkartinės išmokos už plotus mokėjimo tvarką, jei pareiškėjams bendra priskaičiuota pagrindinės išmokos už plotus, atskirųjų tiesioginių išmokų už baltąjį cukrų ir tiesioginių išmokų už mėsinius galvijus bei mėsines avis suma viršija 6 905,6 Lt, yra taikomas 2,453 658 % sumažinimas, bet tik tai sumos daliai, kuri viršija 6 905,6 Lt .

Jei pareiškėjams bendra priskaičiuota suma viršija 1 035 840 Lt, yra taikoma 4% moduliacija ir bendra sumos dalis, kuri viršija 1 035 840 Lt ribą, yra mažinama 4%.

 

Informaciją parengė:
Irena Omelienė, tel. (8441) 52306, el. p. irena.omeliene@silute.lt

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"