Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Pagalba pieno gamybos ūkiams

Žemės ūkio ministerija, siekdama palengvinti sudėtingą pieno gamintojų padėtį dėl sumažėjusių pieno supirkimo kainų, kurias lėmė Rusijos embargas, nutarė 2014 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pieną mokėjimą pradėti nuo gruodžio 1 dienos. Išmokos dydis – 52 Lt už 2006-2007 kvotos metais parduoto pieno toną. Parama pirmiausiai bus mokama tiems pieno gamintojams, kurie 2014 m. balandžio 1 d. - spalio 30 d. laikotarpiu turėjo registruotų melžiamų karvių. Likusiems pieno gamintojams, kurie nurodytu laikotarpiu buvo pardavę pieną, tačiau šiuo metu karvių neturi, parama bus mokama 2015 metais.

  Žemės ūkio ministerija atkakliai siekė, kad ir Europos Sąjunga skirtų lėšų, patirtų nuostolių kompensavimui. Baltijos šalių atkaklios pastangos nenuėjo veltui. Europos Komisija informavo, kad Lietuvai skirs 14 mln. eurų paramos (48,3 mln. litų). Atsižvelgiant į tai, kad ES skiriamos lėšos tik iš dalies kompensuos pieno gamintojų praradimus, su EK derėtasi dėl galimybės skirti papildomų lėšų ir iš nacionalinio biudžeto kompensuojant pieno gamintojų pajamų praradimą dėl staigiai kritusių pieno supirkimo kainų.

  EK atsižvelgė į išdėstytus argumentus ir leido Lietuvai mokėti papildomą paramą.

Lietuvos Vyriausybė 2015 metų biudžete šiam tikslui numatė 30 mln. litų.

Jau parengtas ir Laikinosios paramos pieno gamintojams, patyrusiems nuostolių dėl Rusijos pieno gaminių importo embargo, mokėjimo taisyklių projektas.

  Orientaciniai paramos dydžiai turėtų būti 93 Lt už toną pieno iš ES biudžeto lėšų ir 57 Lt už toną iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų. Paramos dydžiai bus patikslinti atskiru žemės ūkio ministro įsakymu. Apskaičiuojant paramą, numatoma, kad bus imamas 2014 metais rugpjūčio- lapkričio mėnesiais faktiškai parduotas natūralaus riebumo pieno kiekis.

  Parama bus mokama nuo 2015 metų vasario mėnesio iki balandžio mėnesio pabaigos.

Paramos pieno gamintojams klausimais informacija teikiama Kaimo reikalų skyriuje, tel.(8 441) 52306.

Informaciją parengė:

Irena Omelienė, tel. (8 441)52306, el. p: irena.omeliene@silute.lt

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"