Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Privaloma visų kiaulių registracija – iki rugsėjo 15 d.

Žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba parengė papildomų veiksmų planą, kuris padės užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui. Viena iš neatidėliotinų priemonių – privaloma nemokama kiaulių registracija iki rugsėjo 15 d. visoje Lietuvoje.
 „Mes turime patys savimi pasirūpinti, negalime laukti Europos Komisijos sprendimų, juk veikti reikia čia ir dabar. Kompensacijos pagelbės ūkininkams, tačiau neišspręs rūpesčių, todėl reikalingos papildomos priemonės“, – pabrėžė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

 

 Žemės ūkio ministerijos, veterinarijos ir kitų institucijų atstovai vieningai pritarė sprendimui, kad nuo šių metų rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 15 d. turės būti atlikta privaloma kiaulių registracija visoje Lietuvoje. Tą turės padaryti teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų gydytojai kartu su seniūnijų specialistais. Jiems bus pavesta aplankyti visus ūkius ir padėti ūkininkams užpildyti privalomas registracijos formas. „Kiaulių registracija – tai nėra naujovė, tokie reikalavimai buvo ir anksčiau, tačiau įsiplieskus afrikiniam kiaulių marui turėsime šį procesą stebėti atidžiau, kad turėtume kuo tikslesnius duomenis apie laikomų kiaulių skaičiaus pasikeitimus“, – kalbėjo Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.  Kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaules ir jų laikymo vietas bei bandas. Šie gyvuliai registruojami bandomis ir visa jų apskaita yra vykdoma pagal laikytojų praneštus duomenis. Kiaulių registracija yra nemokama, o duomenis bus privaloma atnaujinti kas ketvirtį. Ūkinių gyvūnų laikytojų kontrolę vykdantys teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai, nustatę kiaulių ženklinimo ir registravimo pažeidimus, pirmiausia kiaulių laikytoją įspėja, o vėliau, jei nurodymai nevykdomi, gali skirti ir piniginę baudą. Pagal Administracinės teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnio 1 dalį gyvūnų ženklinimo ir registravimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki 200 litų.

„Esame daug nuveikę, vos prasidėjus afrikiniam kiaulių marui paskelbėme apie buferinę zoną, naudojome dezinfekcines priemones, informavome ūkininkus. Šiandien turime tik septynis maro židinius, tuo tarpu Latvijoje užfiksuoti net septyniasdešimt septyni atvejai, vis dėlto, be jokių abejonių turime ir toliau imtis tam tikrų veiksmų,“ – teigė  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius. Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina kreiptis į Europos Komisiją dėl papildomos paramos. Ketinama daugiau dėmesio skirti laboratoriniams tyrimams ir prevencinėms priemonėms.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2014 m. rugpjūčio 21 d. sprendimas Nr. B1-746 „Dėl kiaulių laikymo vietų registravimo “ (PDF formatas)

Žemės ūkio ministerija

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"