Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Bus keičiama Klaipėdos regiono integruota teritorijų vystymo programa

Bus keičiama Klaipėdos regiono integruota teritorijų vystymo programa

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2014 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 1V- 429 buvo patvirtintas tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašas. Šilutės miestas taip pat pripažintas tiksline teritorija, kurioje įgyvendinama Integruota teritorijų vystymo programa (toliau – Programa).

2015 m. buvo parengta ir Vidaus reikalų ministro įsakymu Nr. Nr. 1V-719 (2015-09-11) patvirtina Klaipėdos regiono integruota teritorijų vystymo programa. Šioje Programoje numatyta, kokių bus imtasi veiksmų ir kokios bus panaudotos lėšos, siekiant didinti Šilutės miesto patrauklumą, kompleksiškai tvarkant ir plėtojant viešąją infrastruktūrą.

Į Programos veiksmų planą yra įtraukti devyni Šilutės miesto tikslinėje teritorijoje numatomi įgyvendinti projektai. Vienas iš jų – projektas „Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės gatvių eismo saugos gerinimas ir K. Kalinausko, M. Jankaus, Lauko, Miško gatvių rekonstravimas“. K. Kalinausko g. rekonstrukcija į projektą buvo įtraukta 2014 m. darbo grupės siūlymu (darbo grupė sudaryta 2014-09-09 Šilutės rajono savivaldybės mero potvarkiu Nr. M1-87 „Dėl Šilutės miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių bei jų prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos pasiūlymų teikimo, Šilutės mieto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programai parengti darbo grupės sudarymo“). Savivaldybės tarybai ir Klaipėdos regiono plėtros tarybai pritarus Integruotai teritorijų vystymo programai ir joje esantiems projektams bei Vidaus reikalų ministrui patvirtinus minėtą programą, buvo pradėti rengti projektų įgyvendinimui reikalingi dokumentai (investicijų projektai, techniniai projektai ir kiti dokumentai). Buvo parengtas ir visuomenei pristatytas K. Kalinausko gatvės rekonstrukcijos techninis projektas. Per viešą šios gatvės rekonstrukcijos projekto pristatymą Žibų mokyklos bendruomenės nariai, visuomeninių organizacijų atstovai ir miestiečiai pasipriešino K. Kalinausko gatvės rekonstrukcijai, teigdami, kad naujos gatvės šioje teritorijoje nereikia.  

Atsižvelgus į tai, buvo nuspręsta atsisakyti K. Kalinausko g. rekonstrukcijos ir vietoj jos į projektą įtraukti Knygnešių, H. Zudermano ir P. Jakšto gatvių rekonstravimą. Savivaldybės taryba 2019 m. spalio 31 d. sprendimu Nr. T1-168 pritarė tokiam keitimui. Artimiausiu metu bus kreipiamasi į Vidaus reikalų ministeriją dėl Klaipėdos integruotos teritorijų vystymo programos keitimo ir prašoma vietoj Programoje esančio projekto „Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės gatvių eismo saugos gerinimas ir K. Kalinausko, M. Jankaus, Lauko, Miško gatvių rekonstravimas“ įrašyti projektą „Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės gatvių eismo saugos gerinimas ir P. Jakšto, H. Zudermano, Knygnešių, M. Jankaus, Lauko, Miško gatvių rekonstravimas“.

Taip pat, esant poreikiui, bus tikslinama ir prie kitų programoje esančių projektų neesminė informacija.

Šilutės rajono savivaldybės administracija

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"