Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Ambasadoriai

Tapimas ambasadoriumi – tai savo miesto atstovavimas ir parodymas, kad didžiuojiesi būdamas Šilutiškiu, nori skleisti gerąją žinią apie savo miestą, padėti surasti investuotojų, aktyviau įsitraukti į regiono vystymą. Kaip ambasadorius galėsite ne tik konsultuoti, teikti idėjas savo regionui, bet taip pat burti globalių šilutiškių bendruomenę šalyje, kurioje gyvenate, ir kitaip garsinti savo gimtąjį kraštą.

Nori tapti ambasadoriumi? 

Rašyk laišką globali.silute@gmail.com


Rūta Žičkienė

Švedija, Stokholmas

Rūta Žičkienė gimė ir augo Šilutėje, kur baigė Šilutės 1 – ąją gimnaziją. Po gimnazijos studijavo Žemaitijos kolegijos Telšių menų fakultete ir įgijo profesinį mokytojo, aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Specialybė – muzikos pedagogika, specializacija – etninė raiška. Po studijų iki išvykimo į Švediją dirbo Telšių rajono Degaičių seniūnijos kultūros centre. Švedijoje studijavo Stokholmo universitete, įgijo ikimokyklinės pedagogikos specialybę. Rūta Žičkienė pastaruosius 12 metų gyvena Stokholme ir jau 9 metus dirba švediškame darželyje „Zinket” pedagoge, kur jos kaip muzikos pedagogės specialybė yra labai vertinama ir naudojama kasdienėje veikloje.  Švedijoje, 2017 – 2018 metais vadovavo programos Nordplus Junior mokytojų iš Švedijos, Lietuvos ir Estijos darželių mainų projektui – „Learning bridges over the Baltic sea“. Aktyviai dalyvauja Stokholmo Lietuvių bendruomenės veikloje ir šiuo metu yra Lietuvių Bendruomenės Švedijoje pirmininkė.


Rita Kundrotaitė Šilas

Airija, Dublinas

Rita gimė ir augo Šilutės mieste. Ji muzikos mokytoja, atlikėja ir keturių vaikų mama. Rita ankstyvojo Muzikinio Ugdymo „Boružiukų muzika“ mokyklėlės vadovė, Airijos vaikų ir moksleivių festivalio – konkurso „Skambėk, skambėk lietuviška daina“ iniciatorė ir organizatorė taip pat Airijos lietuvių folkloro ansamblio „Lietuviškas Dobilas“ vadovė.


Laura Jasienė

Anglija, Kingstonas prie Halo

Laura Jasienė gimė ir užaugo Šilutės rajone, Saugų kaime. Baigė Saugų Jurgio Mikšo vidurinę mokyklą. Anglijoje savo gyvenimą pradėjo nuo 2006 metų,  Kingston prie Halo mieste. Laura yra dviejų vaikų mama. 2007–2010 m. studijavo  anglų kalbą Hullo koledže. 2018 m. dirbo pirmos klasės mokytoja Hullo mieste „Trispalvės mokykloje“. Laura užsiima įvairia veikla ir kiekvieną rytą pradeda nuo naujos idėjos. Jos noras ir smalsumas atvedė ją į lietuvių bendruomenę Anglijoje. Hullo mieste Laura Jasienė yra bendruomenės „Linas“ narė. Ši bendruomenė organizuoja įvairius renginius bei gerumo akcijas.

Bendruomenė „Linas“ bendradarbiauja ir su kitų miestų bendruomenėmis. Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės dalyvauja  kasmetinėje „Iš širdies į širdį“ akcijoje, kurios veikloje dalyvauja Laura Jasienė. 2021 m. kraštietė bendruomenei pasiūlė dalį lėšų skirti ir jos gimtinėje vargingai gyvenantiems senoliams.


Nijolė Šukaitytė-Černiauskienė

Čikaga, Jungtinės Amerikos valstijos

Nijolė Šukaitytė-Černiauskienė iki antros klasės mokėsi Rusnėje. Baigė Šilutes 1-ąją gimnaziją. Studijavo choreografiją Klaipėdoje, tuometinėje konservatorijoje, dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Įgijo pedagogės-baletmeisterės išsilavinimą, suteiktas magistro laipsnis. Dirbo Kauno ir Jonavos miestuose, vadovavo įvairiems šokių kolektyvams. Jonavos meno mokykloje dirbo choreografijos mokytoja. Su savo suburtais kolektyvais aktyviai dalyvavo Lietuvos kultūriniame gyvenime. Ruošė juos įvairiems festivaliams, koncertams, šokių ir dainų šventėms, išvykoms į užsienio koncertinius renginius bei konkursus.1998 m. Nijolė išvyko į JAV, Čikagą. Nuo 2000 m. dirba Ballet and Art academy klasikinio šokio pedagoge, nuo 2011 m. – Gedimino lituanistinės mokyklos choreografė. 2012 m. įkurtas lietuvių tautinių šokių kolektyvas „RUSNĖ“, su kuriuo kasmet choreografė paruošia keletą koncertų lietuvių ir Amerikos bendruomenėms. Dalyvauja visuose vykstančiuose lietuviškuose renginiuose, koncertuose bei supažindina JAV visuomenę su lietuvių tautos kultūra. Nijolė aktyviai dalyvauja labdaros  renginiuose ir „Vilties aitvarai“ programose, skirtose pagalbai Lietuvos vaikams. Suorganizavo šokių kolektyvo dešimtmečio koncertą „Yra toks kraštas Lietuvoje“. Šis renginys buvo skirtas Pamario kraštui.


Ruth Peteraitytė-Hoffmann

Vokietija, Bremenhafenas

Ruth Hoffmann gimė 1940 m. sausio 21 d. Katyčiuose, trijų vaikų šeimoje. 1959 m. sausio 5 dieną, būdama 11 klasės mokinė, su mama išvažiavo į Bremenhafeną. Ten jų laukė tėvas, paleistas iš anglų nelaisvės. Išvažiuodama iš Lietuvos Rūta buvo tvirtai nusprendusi, kad pasimatys su tėvu, išmoks kalbą, įgis specialybę ir grįš į Lietuvą. Bet Dievas jai buvo paruošęs kitą kelią. 1963 metais ištekėjo, įgijo medicinos seselės specialybę, susilaukė dviejų sūnų ir dukros, bet meilė Lietuvai, Pamario kraštui niekur nedingo. Pirmasis apsilankymas Lietuvoje ir susitikimas su giminėmis įvyko 1978 m. Vilniuje. Pagal tuometinius reikalavimus į savo gimtuosius Katyčius atvažiuoti negalėjo. Po sienų griūties praėjus dviem savaitėms, Rūta su vyru nuosavu mikroautobusiuku pradėjo lankytis Usėnuose ir Katyčiuose – vežė labdaros siuntas. Prieš 20 metų susipažinus su Traute Moizer, kuri buvo Beverštedto bendrijos pirmininkė, apsilankymai Pamario krašte padažnėjo, o kartu išsiplėtė lankomųjų ratas. 2016 m. bendrijai pradėjo vadovauti Ūdo Lade. Per tiek metų suorganizuota daug kelionių į Vokietiją Pamario krašto žmonėms, Rusnės ir Katyčių mokyklų vaikams, sulaukėme daug svečių iš Beverštedto ir aplinkinių miestų. Ir visus šiuos metus jungiamoji juosta tarp Šilutės ir Beverštedto yra Rūta Peteraitytė-Hofman. Susitikimų metu ji yra mūsų vertėja, patarėja, suvienytoja. Visada geros nuotaikos, puikaus humoro jausmo, begalinės kantrybės, kupina gerumo. Kiekvieno apsilankymo Lietuvoje su Beverštedto bendrijos nariais metu ji pabrėždavo: „Pažiūrėkite, koks gražus Lietuvos dangus, niekur tokio nėra!“ Mes ją vadiname lietuviškąja Rūta, o jos septyni vaikaičiai ir du provaikaičiai žino, kuriame pasaulio krašte yra Lietuva ir jos mylimi Katyčiai.


Živilė Jankauskaitė
Johanesburgas, Pietų Afrikos Respublika

Živilė Jankauskaitė gimė Šilutės r. sav. Mokėsi Vydūno gimnazijoje, iš kur 1995 metais pagal Rotary jaunimo mainų programą išvyko vieneriems metams mokytis ir gyventi į Danijos miestelį Nakskovą, išmoko danų kalbą. Baigusi vidurinę mokyklą vėl išvyko į Danijos sostinę Kopenhagą, kur studijavo tarptautinį verslo valdymą ir ekonomiką,  Copenhagen Business School įgijo magistro laipsnį. Toliau tobulino akademinį išsilavinimą Indijoje ir Singapūre, dirbo įvairiose bendrovėse Danijoje. 2007 m. išvyko į Pietų Afrikos Respubliką, kur teikė verslo vadybos ir strategijos konsultacijas įvairioms vyriausybinėms institucijoms ir privačioms įmonėms. Nuo 2015 m. įkūrė savo tarptautinio verslo paslaugų įmonę, padeda kompanijoms įsikurti ir plėtoti verslą Pietų Afrikos Respublikoje. Nuo 2018 m., įgijusi žmogaus elgsenos specialistės kvalifikaciją, taip pat teikia verslo ir asmeninės psichologijos konsultacijas. Kartu su 12 m. sūnumi Arūnu aktyviai dalyvauja lietuvių bendruomenės gyvenime Johanesburge. Sūnui patinka lankytis Lietuvoje, ypač pas senelius Pašyšių kaime.


 

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"