Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

2021 m. Marijui Budraičiui

Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premija Marijui Budraičiui 2021 m. įteikta už reikšmingus darbus ir nuopelnus garsinant Šilutės kraštą Lietuvoje ir už jos ribų, Pamario krašto savitumo, kultūros tradicijų puoselėjimą ir tęstinumą, tradicijų ir novatoriškumo harmonijos sankūrą,

kūrybinių kultūrinių ir pramogų industrijų Pamaryje plėtrą.

Marijus Budraitis – savo krašto patriotas: kad ir kur bedirbtų, pirmiausia savo kūrybine ir gyvenimiška veikla visada siekiantis Pamario krašto išskirtinumo, žinomumo ir jo gerovės.

Marijus Budraitis – televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris, Šilutės miesto televizijos laidų iniciatorius ir autorius, šalies ir rajono sportinių, kultūrinių ir pramoginių renginių vedėjas, turintis daugiau nei 20 metų renginių vedimo patirtį, eilių ir dainų tekstų kūrėjas, sporto komentatorius, Šilutės Rotary klubo narys (2016–2017 m. prezidentas).

Gimė Šilutėje, baigė Šilutės I vidurinę mokyklą (dab. Šilutės pirmoji gimnazija),  studijavo Vilniaus universiteto Filologijos fakultete. Marijus dirbo LNK televizijoje laidos „Gera žinia“ vedėju. buvo LRT televizijos laidos „Krepšinio pasaulyje“ žurnalistas, TV 5 (dab. „Lietuvos ryto“ televizija) NKL ir LSKL krepšinio komentatorius, LRT televizijos krepšinio komentatorius. Dirbo Klaipėdos regioninės radijo stoties „Bumsas“ kūrybiniu darbuotoju, Tauragės radijuje.

M. Budraitis – vienas talentingiausių renginių, švenčių organizatorių, sumanytojų Vakarų Lietuvoje, padovanojęs Pamario žmonėms išskirtinius kultūros, pramogų, sporto renginius. Šilutė šiandien negalėtų didžiuotis Šilutės kraštu, jo senuosius verslus ir tradicijas reprezentuojančiu, tradiciniu tapusiu Tarptautiniu žuvienės virimo čempionatu, jeigu prieš 12 metų ši idėja nebūtų kilusi keliems bendraminčiams, tarp kurių buvo ir Marijus. Jo dėka renginys žinimas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

M. Budraitis yra ir daugelio kitų renginių idėjų sumanytojas ar įgyvendintojas.

„Šilutės“ krepšinio komandos klestėjimo laikais M. Budraitis buvo atstovas spaudai, plėtojo ir populiarino šią sporto šaką rajone, dalyvavo organizuojant gatvės krepšinio renginius.

Ne tik pramoginėje, bet ir kūrybinėje veikloje atsispindi Marijaus siekis garsinti Šilutės kraštą. Savo eilėraščius Marijus suguldė į poezijos knygą „Naktigonė“, sukūrė daugiau kaip 600 dainų, kurias atlieka Šilutės krašto ir Lietuvos atlikėjai, yra 63 kompaktinių plokštelių bendraautoris, už savo kūrybinę veiklą apdovanotas Šilutės rajono savivaldybės „Lietuvininkų vilties“ premija, tapęs „Poezijos rudens“, laikraščio „Jaunoji Lietuva“ konkursų laureatu. Jo kūrybiniai poezijos vakarai buvo rengti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Išleistame albume „Vėjų dainos“, sugulė apie dvidešimt garsių šalies atlikėjų (grupė „Vairas“ su Simonu Donskovu, grupės „Dreams“, „Nerija“, „Jonis“, kt.) atliekamų dainų, parašytų pagal Marijaus tekstus. Tuo metu gimė ir neoficialus Šilutės himnas „Kelias į Šilutę“, kuriam žodžius parašė M. Budraitis (muz. Ovidijaus Vyšniausko). Žvejybos tema atsispindi išleistame muzikos grupės „Karčiama“ garso įraše – „Teisingos žuvienės ir žvejybos dainos“. Dainų žodžius sukūrė M. Budraitis.

M. Budraitis yra televizijos filmų „Sidabrinė nendrė“, „Nepriklausomybės akto kelionė po Pamario kraštą“ kūrėjas, Šilutės olimpiečių alėjos Šilutės uoste sumanytojas ir įgyvendintojas.

M. Budraitis nevengia susitikimų su Pamario miestelių ir kaimų bendruomenėmis. Rajono publikai Marijus padovanojo ne vieną savo autorinį koncertą. Per metus jis praveda apie 100 įvairių renginių visoje Lietuvoje.

Marijaus Budraičio atsidavimas, ištikimybė gimtam miestui gali tapti pavyzdžiu ne vienam čia gyvenančiam ar savo vietos ieškančiai jaunajai kartai.

Kultūros poskyris

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"