Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

2010 m. Politinių kalinių ir tremtinių mišriam chorui „Pamario aidas“

Minint jubiliejines - dvidešimtąsias - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, Šilutėje politinių kalinių ir tremtinių mišriam chorui „Pamario aidas“ 2010-03-11 buvo įteiktas garbingiausias rajono apdovanojimas – „Sidabrinės nendrės“ premija.

„Pamario aidas“, kuriam vadovauja Vytautas Jovaiša ir Nijolė Sniečkuvienė, tokio įvertinimo sulaukė už ilgametę visuomeninę veiklą ir Šilutės krašto garsinimą dalyvaujant įvairiuose chorinės dainos bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių renginiuose.

Choras susikūrė 1993 m. vasario 28 dieną. Jame dainuoja 40 garbingo amžiaus moterų ir vyrų. Nuo pat pirmųjų choro įsikūrimo dienų dainuoja Zinaida Vaicekauskienė, Ada Bružienė, Antanas Mitkus, Juozas Maziliauskas, Modestas Vilkas, Albinas Lukošius ir kt.

Per savo gyvavimo laikotarpį choras atliko 167 kūrinius, surengė 250 koncertų. Šiame chore dainuoja nemažai buvusių tremtinių ir politinių kalinių. Išskirtinis šio kolektyvo bruožas - patys choro dalyviai kuria dainų tekstus, muziką, patys atlieka ir perduoda šiuos kūrinius savo palikuoniams. Jų dainose pasakojama apie lietuvių patirtus išgyvenimus GULAGE, begalinį Laisvės siekį ir neišsenkančią meilę Lietuvai, Šilutės kraštui.

Penkioliktąjį „Sidabrinės nendrės“ apdovanojimą įteikė „Sidabrinės nendrės“ premijos komiteto pirmininkė Vincenta Bubilienė, kuri teigė: „Gražiausi žodžiai – Laisvė ir Tėvynė. Laisvės ir Tėvynės žodžių prasmę ypač gerai žino dauguma „Pamario aido“ dainininkų, pabuvojusių tremtyje. Simboliška, kad jubiliejiniais 20-aisiais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metais garbaus amžiaus choristai pelnė iškiliausią Pamario krašto apdovanojimą“.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"