Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Katyčių seniūnija

Katyčių seniūnija įkurta 1995 m. Seniūnijoje yra 16 kaimų, kurie sujungti į 3 seniūnaitijas. Šiuo metu seniūnijoje gyvena 1193 gyventojai. Per Katyčių miestelį teka Šyšos upė. 

Katyčiuose ženklų pėdsaką yra palikęs Mažosios Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjas, giesmių kūrėjas Kristupas Lekšas (1872-1941), poetas Salys Šmerauskas, išleidęs rinktinę „Granata krūtinėj“. 

Pagal 1422 m. Melno taikos sutartį Katyčių gyvenvietės teritorija priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Istoriniai šaltiniai rodo, kad jau 1451-1485 m. šioje vietoje buvo nedidelis lietuviškas kaimas. Netoli ėjo Lietuvos ir Kryžiuočių ordino siena. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad jau XVII a. viduryje Katyčiuose veikė parapinė mokykla, joje buvo mokoma lietuvių ir vokiečių kalbomis. Lietuvybę stiprino 1915-1919 m. kunigavęs Vilius Gaigalaitis. 

Katyčių miestelyje išlikęs nemažas kultūrinis paveldas, išlaikęs gilią istorinę praeitį. Šiandien Katyčių seniūnijos teritorijoje yra 19 kultūros paveldo objektų. Lankyti objektai yra susitelkę vienoje vietoje (turgaus aikštė, evangelikų liuteronų bažnyčia, senoji mokykla) ir puikiai sutvarkyti. Turistams traukos objektu galėtų būti Akmeniškių piliakalnis, nuo kurio matosi Katyčių seniūnijos kraštovaizdis. 

Seniūnijos teritorijoje yra 21 kapinės ( tarp jų – tik viena veikianti). 

Pagrindiniai kultūros židiniai miestelyje yra Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos Katyčių filialas ir Katyčių pagrindinė mokykla. Katyčių seniūnijos organizuojamuose renginiuose ir šventėse lankosi didžioji dalis gyventojų. Labiausiai mėgstamos Užgavėnės, Velykos, Rudens šventė, Advento vakarai, Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimas. 

Seniūnijoje veikia Katyčių ir Stubrių bendruomenės, neįgaliųjų draugija.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"