Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

2022 m. Kazimierui Gudžiūnui

Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premija Kazimierui Gudžiūnui 2022 m. įteikta už reikšmingus darbus ir nuopelnus garsinant Šilutės kraštą Lietuvoje ir už jos ribų.

Kazimieras Gudžiūnas įnešė didelį indėlį į Lietuvos autokroso istoriją, jis –  Lietuvos automobilių sporto legenda, puoselėjantis šią sporto šaką Šilutės krašte ir Lietuvoje.

Jo, kaip lenktynininko, karjera prasidėjo 1972-aisiais metais. Tais metais jis pradėjo lenktyniauti sunkvežimių autokroso, figūrinio važiavimo, ralio bei sprinto varžybose. Pergales jis skynė visose Baltijos šalyse. Laikui bėgant pelnė sporto meistro vardą.

Automobilių sporto entuziastas, ralio kroso varžybų pradininkas Šilutės rajone, automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ įkūrėjas ir vadovas, Vilkyčių autokroso trasos savininkas,  lenktynininkas Kazimieras Gudžiūnas žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Jo dėka Vilkyčių vardas skamba visoje Europoje.

Daugiau kaip tris dešimtmečius jis organizuoja automobilių sporto varžybas Vilkyčių trasoje. Šiandien ši trasa atitinka griežčiausius Tarptautinės automobilių sporto federacijos (F1A) standartus ir čia rengiamos aukščiausio lygio sportinės varžybos. Vykstantys renginiai sulaukia didelio žiūrovų susidomėjimo, auga ir juose dalyvaujančių sportininkų skaičius. Jokia kita automobilių sporto šaka ir jos atstovai šiuo metu nėra pasiekę tiek, kiek pasiekė ralio kroso entuziastai.

2015 m. iškovota teisė Vilkyčiuose rengti Europos kroso čempionato etapą. Čia vyko Europos ralio kroso čempionato lygio „Challenge“ etapas. Vilkyčiuose ne kartą vyko Baltijos šalių, Lenkijos ralio kroso čempionatai, Baltijos ralio kroso taurės varžybos, kiti tarptautiniai ir Lietuvos automobilių ralio renginiai.

Ilgą laiką Kazimieras Gudžiūnas buvo tiek lenktynininkas, tiek organizatorius, 2016 m. baigė lenktynininko karjerą ir daug savo laiko ir jėgų atidavė didžiausiam automobilių kroso renginiui Lietuvoje – Europos autokroso čempionato etapams organizuoti.

Kazimieras Gudžiūnas – Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) kroso komiteto pirmininkas.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"