Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Atostogauti

Atostogauti Šilutėje

ŠILUTĖS KRAŠTAS VILIOJANTIS IR KUPINAS STAIGMENŲ. ČIA NE TIK LAUKINĖ GAMTA – KURŠIŲ MARIŲ
SKALAUJAMI KRANTAI, ŠNARANTYS MELDAI, ŠĖLSTANTYS VĖJAI IR PAUKŠČIAI, SUKANTYS RATUS APLINK VANDENS
PLATYBES. ČIA PILNI PASLAPČIŲ DVARAI ŠILUTĖJE IR ŠVĖKŠNOJE, IŠDIDŽIOS BAŽNYČIOS MIESTELIUOSE,
TRIKAMPĖ MEDINĖ DEGUČIUOSE, AKMENINĖ KATYČIŲ MIESTELIO PAGRINDINĖ AIKŠTĖ SU SENOVINE
PREKYVIETE, DAILIOS KAIMO TURIZMO SODYBOS, ISTORINIAI PILIAKALNIAI IR GAUSŪS ŽEMDIRBIŲ ŪKIAI.

Aktyviam poilsiui

Atvykę į  Šilutės kraštą, pamatysite įspūdingą kraštovaizdį, unikalų upių ir kanalų tinklą, atsipalaiduosite ramioje aplinkoje. Nuo muziejų iki gamtos paminklų – Šilutės rajonas turtingas objektais, kuriuos verta aplankyti kiekvienam.  

5 pagrindinės lankytinos vietos

Šilutės rajonas patrauklus savo išskirtine geografine padėtimi, unikaliu kraštovaizdžiu ir savita etnokultūra. Čia turizmo sezonas daug ilgesnis nei bet kur kitur Lietuvoje: pradedamas ekstremalių pojūčių mėgėjų pasivažinėjimais potvynių užlietais keliais ir pievomis, tęsiamas tradiciniais vasaros malonumais gamtoje, susipažįstant su turtingu krašto istoriniu kultūriniu paveldu, ir baigiamas poledine žūkle Kuršių mariose.  

Šilutės kraštas garsėja pramoginiu vandens turizmu ir puikiomis žūklės vietomis žvejams mėgėjams bei profesionalams. Čia galite puikiai pailsėti vienoje iš kaimo turizmo sodybų, ant marių kranto stovinčiame viešbutyje ar tiesiog pasimėgauti iš ekologiškų uogų pagamintu naminiu vynu ir pagal tradicinius receptus paruošta žuvimi.

Ekstremalaus turizmo mėgėjai ras atgaivą plaukiodami baidarėmis Kuršių marių pakrantėmis ar po potvynio užlietas pievas ir miškus, važiuodami džipais Rusnės saloje ar dalyvaudami ekstremaliose išgyvenimo ir sugyvenimo mokymuose, vykstančiuose Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje. Rajonas ypatingas turistams ne tik ypatinga krašto istorija, bet ir turtingu kultūriniu paveldu – šiuo metu priskaičiuojama  daugiau nei 300 kultūros paveldo objektų.

Ventės pusiasalis  tampa Lietuvos buriuotojų sostine, ypač dėl palankių oro, vėjo, vandens ir apgyvendinimo sąlygų. Šiltuoju metų laiku čia nuolat veikia buriavimo mokykla, skirta pirmiesiems buriavimo įgūdžiams formuoti, šaltuoju metų laiku vyksta ledrogių ir slidrogių su burėmis čempionatai, galima pasivažinėti sniego motociklais, rogėmis ir specialiu pamariui pritaikytu transportu „šumacheriu“.

Ventės ragas

Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas, pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Dabar Ventės ragas – labiausiai turistų lankoma vieta Pamaryje, kur galite rasti ramybės oazę ant marių bangų skalaujamo kranto. Pro Ventės ragą eina vienas didžiausių migracijos kelių „Via Baltica“, čia veikia viena seniausių Europos ornitologinių stočių.

Ventės ragas – ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Paukščių žiedavimo stotyje yra muziejus, laboratorijos, tinklai paukščiams gaudyti. 

Ventės rago švyturys – valstybės saugomas technikos paminklas. Ventės rago švyturys vienas iš nedaugelio Lietuvos švyturių, į kurį leidžiama laisvai įlipti ir pasižvalgyti. Į švyturio apžvalgos aikštelę veda seni geležiniai, papuošti originaliais ornamentais laiptai. Objektas svarbus ir kaip regykla, nuo kurios atsiveria Kuršių marios, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala. Nuo šios aikštelės galima matyti Kuršių nerijoje už 12-13 km į pietvakarius esančią Nidą ir auksines kopas bei 8,5 km į vakarus nutolusią Preilą. Už 3,6 km į rytus į Kuršių marias įteka pagrindinė Nemuno atšaka Atmata.

24_atostogauti_jojimas_zirgais

Mylite gyvūnus, mėgstate aktyviai leisti laiką –žirginis sportas kaip tik Jums. Jojimo metu patirti įspūdžiai paliks neišdildomą įspūdį ilgam.
Laukiame visų: suaugusių, vaikų ir raitelių profesionalų, ir tų kuriems tai pirmoji pažintis su žirgu.

Daugiau informacijos:
Adresas: Šyšgirių kaimas, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+3706 698 74593
El.paštas: [email protected] 
Žirginio sporto klubas
Adresas: Minijos g. 2, Lankupių kaimas, Šilutės rajonas

25_atostogauti_vandens_pramogos1
  • Pasiplaukiojimas SUP’ais
  • Kaitavimas
  • Buriavimas

Daugiau informacijos apie šias sporto šakas rasite:

Kintų kaitų klubas
Adresas: Vydūno g. 5A, Kintai, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+370 671 98415
El. paštas: laurynas.juodeska@gmail.com
www.kintukaituklubas.lt

Mingės poilsis
Adresas: Minijos kaimas, Kintai, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+370 633 72325
El. paštas: info@mingespoilsis.lt
www.mingespoilsis.lt

Irklenčių nuoma ir maršrutai
Adresas: A. Dėvilaičio g. 16, Šyšos kaimas, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+370 688 39447

31_atostogauti_lanky_vietos_Minijos_k
  • Ekskursijos kateriais ir laivais
  • Vandenlentės
  • Vandens slidės
  • Plaukiojimai irklentėmis

Daugiau informacijos:
Adresas: Marių g. 3, Ventė, Šilutės rajonas
Kontaktai: 
+370 633 72325
El.paštas: info@mingespoilsis.lt
www.mingespoilsis.lt

dazasvydis

Šis žaidimas suteikia puikią progą gerai praleisti laisvalaikį, atšvęsti gimtadienį, bernvakarį, mergvakarį bei kitas progas. Iššūkiai, gera nuotaika bei adrenalinas garantuotas.

Daugiau informacijos apie šias pramogas:

Kaimo turizmo sodyba

 „Kintų pakrantė“
Adresas: Kintai,
 Šilutės rajonas
Kontaktai: 
+370 614 37793
El.paštas: 
skaliava@gmail.com
www.kintupakrante.lt

Kebelių pirtelė
Adresas: Kebelių 
kaimas, Vilkyčių seniūnija, 
Šilutės rajonas
Kontaktai:
 +370 685 13266
El. paštas: 
info@kebeliupirtele.lt
www.kebeliupirtele.lt

Šilutės miestas

Šilutės miesto pagrindas -Šilokarčemos, Žibų, Verdainės ir Cintijoniškių gyvenvietės, kuriame ryškiausiai išlikę įspūdingi Rytprūsių architektūros atspindžiai, daug senoviškų puošnių pastatų: gaisrinė, pradinė mokykla, siaurojo geležinkelio stotis, geltonasis tiltas per Šyšos upę, Šilutės pašto pastatas, senojo turgaus aikštė, buvęs apskrities teismas ir 200 vietų kalėjimas, Šilutės Hugo Šojaus dvaras ir kt. Miesto simbolis - evangelikų liuteronų bažnyčia .

Švėkšnos miestelis

Švėkšna - miestelis garsėjantis aukščiausia rajone (75 m) dvibokšte raudonų plytų bažnyčia (1905) ir XVIII a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, vila, rūmais, tvenkiniais ir skulptūromis. Pačiame miestelio centre yra akmenimis grįsta turgaus aikštė, kurioje kiekvieną ketvirtadienį verda prekyba. Miestelio architektūra vilioja jaunavedžius ir lietuviškų filmų statytojus.

Rusnės sala

Rusnė - didžiausia sala Lietuvoje, garsi gamtos grožiu, paukščių įvairove ir pavasariniais potvyniais. Rusnė - pasienio miestelis, kitoje upės pusėje yra Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis. Keliautojus Rusnėje traukia senoji medinė architektūra, senieji pastatai. Čia atgimsta ir senosios žvejų tradicijos - pagal senus brėžinius pastatyta burinė Rusnės žvejų valtis.

Minijos kaimas - Lietuvos Venecija

Minijos (Mingės, Minės) kaimas - tai vadinamoji Lietuvos Venecija, kur vietoj gatvės teka Minijos upė, o pagrindinė susisiekimo priemonė - valtis. Abipus Minijos upės įsikūręs Minijos žvejų kaimelis. Čia galima pamatyti dar išlikusią Mažosios Lietuvos architektūrą ir pasigrožėti žmogaus nepaliesta išskirtine gamta.

Kulinarinis paveldas

Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje veikiančios maitinimo/apgyvendinimo įstaigų virtuvių šefai gali pasiūlyti kraštui būdingų žuvies patiekalų. Kulinarinio paveldo mėgėjai Šilutės krašte ras 9 kulinarinius objektus, supažindinančius keliautojus su Šilutės kraštui būdingais patiekalais – tautinio paveldo statusą turinčiomis rūkytomis žuvimis, tradiciniais žuvies patiekalais, žuviene, senovėje itin mėgiamu desertu bei pirmojo Lietuvoje šeimos vyno ūkio gaminamais vaisių ir uogų vynais.

Kavinė - baras "Viesulas"

(Vilkėno g. 8, Švėkšna) Kavinė – baras siūlo patiekalą „Karpis su žirniais“. Pagal grafų tradicijas, jis patiekiamas ne su bulvėmis, bet su virtais žirniais.

Česlovo Ramoškos vyno ūkis

(Virkytų k. 1, Švėkšnos sen.) Pirmasis Lietuvoje šeimos vyno ūkis „Česlovo Ramoškos vyno ūkis“. Tautinio paveldo statusas suteiktas visiems Česlovo gaminamiems vynams: juodųjų serbentų, aronijų, aviečių, obuolių ir svarainių. Vyno ūkyje taip pat rengiamos vynų degustacijos.

atsisiųsti (1)

Kavinė "Kuršiai"

(Kuršių g. 8, Kintai)
Kavinės įkūrėja pati gamina patiekalus iš senųjų receptų, pagal kuriuos žuvį gamindavo vietinių žvejų žmonos. Kavinė „Kuršiai“ siūlo išskirtinį žuvies patiekalą „Žuvis bulvių plutelėje“.

Turizmo kompleksas UAB "Kintai"

(Povilų g. 11, Kintai) Kavinė siūlo tradicinę Šilutės krašto žuvienę „Žvejo sriuba“, kuri gaminama iš savo pačių užaugintų šviežių žuvų.

Laisvalaikio-ir-poilsio-centras-“Ventainė”-780x240-454x240

Poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė“

(Marių g. 7, Ventė) Kavinės siūlomas patiekalas „Ventainėje“ yra vieni skaniausių senų laikų tradicinių saldumynų – šventiniai vofeliai (vafliai).

Kavinė „Mingės egzotika“

(Krokų lankos g. 33, Minija) Kavinė siūlo patiekalą „Sterko žuvies blyneliai“, kurių receptas sukurtas nuo seno žinomu tradiciniu mėsos kepsnelių pagrindu, kadangi „Mingės Egzotika“ yra prie vandens - mėsa pakeista į žuvį.

atsisiųsti (2)

Žuvies rūkykla „Anitos žuvys“

(Skalvių g. 6, Rusnė). Rusnėje įsikūrusi rūkykla. Jos įkūrėjas J. Belokopytovas buvo pirmasis, kurio rūkomam karšiui saloje suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas, liudijantis, jog jis tai daro laikydamasis senųjų šio krašto tradicijų. Čia galima įsigyti karšto bei šalto rūkymo karšių, rūkytų jūros ešerių, stintų, ungurių bei vytintų žuvų.

Restoranas „Prie Peterso tilto“

(Šilutės g. 13/ Nemuno g. 1, Rusnė). Restoranas „Prie Peterso tilto“ įkurtas istoriniame Rusnės senojo pašto pastate. Restorane daugelis patiekalų kepami ant žarijų, kurie įgauna dūmų skonį. Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ restoranas „Prie Peterso tilto“ siūlo patiekalą „Prūsiškai ruošta žuvis“.

Pats maloniausias jausmas, kai patiekalas yra gaminamas išskirtinai Jums! Pamario kraštas garsėja ne tik išskirtiniais žuvies patiekalais, bet ir savo vaišingumu. Šilutės rajone veikiančiose maitinimo įstaigosgaminamais patiekalais liks patenkintas net įnoringiausias klientas.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"