Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Šilutės miesto laukia permainos

Vidaus reikalų ministras 2014 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 1V- 429 patvirtino tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašą. Šilutės miestas taip pat buvo pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruotų teritorijų vystymo programa. Ši programa yra bendros 2014-2020 metų Klaipėdos regiono integruotų teritorijų vystymo programos dalis.  Programos projekto patikslinimas.

Šilutės miestui, kaip tikslinei teritorijai, numatoma skirti 7 004 849,98 Eur (24 186 346,00 Lt) paramą. Gautos lėšos turėtų būti panaudotos kompleksiškai. Funkciškai susietose viešosiose erdvėse įgyvendinant projektus būtų gerinama gyvenamoji aplinka, siekiant padaryti miestą patrauklų gyventi, dirbti, vystyti verslą ir leisti laisvalaikį.

Programai parengti buvo sudarytos 4 darbo grupės: „Dėl Šilutės miesto istorinio Šilokarčemos kvartalo viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos pasiūlymų teikimo, Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programai parengti darbo grupės sudarymo“, „Dėl Šilutės miesto stadiono ir jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos pasiūlymų teikimo, Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programai parengti darbo grupės sudarymo“, „Šilutės miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių bei jų prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos pasiūlymų teikimo, Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programai parengti darbo grupės sudarymo“ ir pagrindinė darbo grupė – „Dėl Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programos parengimo darbo grupės sudarymo“. Visos darbo grupės teikė savo pasiūlymus, kuriuos ne kartą aptarė ir svarstė darbo grupių posėdžiuose. Remiantis anksčiau minėtų grupių pasiūlymais buvo parengtas Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014 - 2020 m. programos projektas ir pateiktas LR vidaus reikalų ministerijai.

Programos projektas buvo tikslinamas pagal patvirtintas Integruotų teritorijų vystymo programų rengimo ir įgyvendinimo gaires, atsižvelgiant į gautas Vidaus reikalų ministerijos specialistų pastabas ir visuomenės pasiūlymus. Buvo gauti keli pasiūlymai. Vienas iš jų – įrengti riedutininkų parką Šilutės mieste. Taip pat buvo gautas Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos pasiūlymas sutvarkyti patalpas, esančias Tilžės g. 12, Šilutės mieste, įrengiant jose rekreacijos ir komunikacijos, jaunimo ir neformalaus bendravimo erdves, menų galerijas. Minėtose patalpose būtų teikiamos naujų ir verslių žinių edukacijos, intelektualiosios kūrybos, interaktyvaus pobūdžio mokymo paslaugos, teikiama informacija, susijusi su perkvalifikavimu bei įdarbinimu tiek darbdaviams, tiek ir bedarbiams. Taip pat būtų sukurtas darbo vietų rinkoje paieškos informacinis tinklas bei virtualių studijų Klaipėdos universitete paslaugos. Paslaugos būtų pritaikytos ir neįgaliesiems–garso knygų ir Brailio rašto skaitymo galimybės akliesiems bei silpnaregiams.

Tiek pasiūlymas dėl riedutininkų parko įrengimo Šilutės mieste, tiek ir pasiūlymas dėl patalpų, esančių Tilžės g. 12, Šilutės mieste, sutvarkymo ir pritaikymo bendruomenės poreikiams, buvo įtraukti į Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 metų programą, kadangi minėtos priemonės atitinka Integruotų teritorijų vystymo programoms keliamus reikalavimus.

Gautas prašymas dėl ekspozicijos baldų įrengimo Šilutės muziejuje. Ši priemonė nebuvo įtraukta į programą, kadangi integruotoms teritorijoms Vidaus reikalų ministerijos administruojama parama yra skiriama miestų infrastruktūros kompleksiniam pertvarkymui, o ne atskiroms priemonėms įsigyti.    

Kadangi įgyvendinant programą turi būti ne atskirų objektų, o kompleksinis teritorijos tvarkymas ir jos užbaigtumas, nebuvo į Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 metų programą įtrauktas ir Šilutės Vilų g. infrastruktūros sutvarkymas. Šios gatvės sutvarkymui numatoma panaudoti ne Integruotos teritorijos vystymo, o Kelių plėtros priežiūros programos lėšas.

Buvo gautas ir Telšių vyskupijos Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos prašymas dėl paramos renovuojant pastatą, esantį Katalikų Bažnyčios g. 3, Šilutėje. Patalpose, priklausančiose Šv. Kryžiaus parapijai, norima įkurti parapijos senelių globos namus. Minėto pastato iš Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programos lėšų renovuoti negalima, kadangi tokia priemonė neatitinka Integruotų teritorijų vystymo programoms keliamų reikalavimų, todėl jam sutvarkyti turėtų būti ieškoma kitų finansavimo šaltinių.

Įgyvendinant integruotų teritorijų programą 2014-2020 m. Šilutės mieste numatoma: kompleksiškai sutvarkyti Šilokarčemos kvartalą; Šilutės H. Šojaus dvaro pastatų kompleksą pritaikyti viešiems kultūros poreikiams; sutvarkyti Šilutės H. Šojaus dvaro parko teritoriją; modernizuoti Šilutės kultūros ir pramogų centrą bei bibliotekos pastatą, esantį Tilžės g. 12, Šilutėje, ir pritaikyti juos bendruomenės poreikiams; sutvarkyti Šilutės miesto istorinį parką (panaudojant Šilutės miesto stadiono infrastruktūrą, skatinti aktyvų gyventojų poilsį ir laisvalaikį); sutvarkyti gretutines teritorijas prie Lietuvininkų g. ir Tilžės g. (Šilutės rajono savivaldybės aikštė, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapinės, H. Zudermano skveras, taip pat skveras, esantis prie Šilutės muziejaus pastato Lietuvininkų g. 36); kompleksiškai sutvarkyti daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą, esantį Šilutės mieste tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g.; rekonstruoti Lietuvininkų, Tilžės, K.Kalinausko gatves bei Atgimimo ir Laisvės alėjas.

  Programos projektas bus derinamas su atitinkamomis ministerijomis ir, Savivaldybės tarybai pritarus, tvirtinamas Klaipėdos regiono plėtros taryboje. Norime atkreipti dėmesį, kad projektų veiklos gali skirtis priklausomai nuo patvirtintų projektų finansavimo sąlygų aprašų nuostatų.

Informaciją pateikė  Asta Jagelavičienė
Šilutės rajono savivaldybės administracijos

Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 441) 79 267, el. paštas asta.jagelaviciene@silute.lt

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"