Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Tikslinama Klaipėdos regiono integruota teritorijų vystymo programa

Dėl Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos patvirtinimo

 


Vidaus reikalų ministro 2014 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 1V- 429 buvo patvirtintas tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašas. Šilutės miestas taip pat pripažintas tiksline teritorija, kurioje įgyvendinama Integruota teritorijų vystymo programa (toliau – Programa). Šilutės miestui, kaip tikslinei teritorijai, numatoma skirti 7 004 849,98 Eur. Gautos lėšos bus panaudotos kompleksiškai – susietose viešosiose erdvėse įgyvendinant projektus bus gerinama gyvenamoji aplinka, siekiant padaryti miestą patrauklų gyventi, dirbti, vystyti verslą ir leisti laisvalaikį.
Programa patvirtinta Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2015 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. 1V-719 „Dėl Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos patvirtinimo“ (programa tikslinta 2016-1116 Nr. 1V-807 ir 2017-08-30 Nr. 1V-612). Programos tikslinimai buvo atliekami atsižvelgus į Vidaus reikalų ministerijoje vykusių Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos įgyvendinimo koordinavimo darbo grupės posėdžių metu išsakytas pastabas.
Pradėjus rengti projektų įgyvendinimui reikalingus dokumentus ir derinti juos su atitinkamomis institucijomis, paaiškėjo, kad Klaipėdos regiono integruotoje teritorijų vystymo programoje esanti informacija nebeatitinka esamos situacijos: suformavus sklypus keitėsi tvarkomų teritorijų plotai, kadangi rengiant Programą planuojamų sutvarkyti teritorijų plotai, buvo skaičiuojami visai projekto teritorijai, nes daugumos teritorijų sklypai dar buvo nesuformuoti (projektai: „Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“, „Šilutės miesto istorinio parko infrastruktūros sutvarkymas, sukuriant sąlygas aktyviam poilsiui, sveikatingumo renginiams“), remiantis parengto technino projekto sąmatomis ir atsižvelgus į planuojamas gauti ES lėšas, buvo pakeistas projekto „Šilutės kultūros ir pramogų centro ir bibliotekos pastato, esančio Tilžės g. 12, pritaikymas bendruomenės poreikiams“ stebėsenos rodiklis „Pastatyti arba atnaujinti viešieji arba komerciniai pastatai miestų vietovėse“. Paaiškėjus, kad ne visos projekto veiklos atitinka finansavimo sąlygų aprašo reikalavimus, buvo pakeistas projekto pavadinimas iš „Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko gatvių, Atgimimo al. Ir Laisvės al. rekonstrukcija, įrengiant modernias eismo saugos priemones“ į „Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės gatvių eismo saugos gerinimas ir K. Kalinausko, M. Jankaus, Lauko, Miško gatvių rekonstravimas“. 
Atsižvelgus į tai, kad rengiamuose dokumentuose esanti informacija turi sutapti su  informacija, esančia  patvirtintoje Klaipėdos regiono integruotoje teritorijų vystymo programoje, Šilutės rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją prašydama inicijuoti minėtos Programos keitimą, kadangi būtina patikslinti joje esančią informaciją.
           Detalesnę informaciją apie Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos įgyvendinamą gyventojai gali gauti Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriuje, adresu Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutė, 303 kab., kontaktinis asmuo Asta Jagelavičienė, el. paštas: asta.jagelaviciene@silute.lt, tel.: (8 441) 79 267, faksas (8 441) 51 517.


Informaciją pateikė
Asta Jagelavičienė
Šilutės rajono savivaldybės administracijos
Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"