Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Galimybių studija „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“

Šiuo metu konsultacinė bendrovė UAB „Smart Continent LT“ Šilutės rajono savivaldybės administracijos užsakymu rengia galimybių studiją „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“  (projektas „Galimybių studijų Šilutės rajono savivaldybėje parengimas“ VP1-4.2-VRM-02-R-33-011).

Pirmojo galimybių studijos „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“ rengimo etapo metu UAB „Smart Continent LT“ atliko gatvių ir viešųjų erdvių Šilutės rajono savivaldybėje apšvietimo esamos situacijos analizę, LED šviestuvų panaudojimo kituose regionuose patirties analizę ir rinkoje siūlomų apšvietimo sprendimų apžvalgą.

Antrojo galimybių studijos rengimo etapo metu buvo atliekami ekonominiai gatvių apšvietimo renovacijos atsiperkamumo apskaičiavimai, pateikiami šiuo metu rinkoje siūlomi renovavimo sprendiniai ir jų kokybės įvertinimas. Išskirtos projekto įgyvendinimo galimos alternatyvos: alternatyva „Nedaryti nieko“, alternatyva „Minimalūs pakeitimai“, alternatyva „Įgyvendinti projektą“ bei alternatyva „Įgyvendinti projektą kitaip“. Atlikus apskaičiavimus nustatyta, kad Šilutės rajono savivaldybės gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo sistemos atnaujinimui tinkamiausia yra „Įgyvendinti projektą“ alternatyva.

Alternatyva „Įgyvendinti projektą“ apima kompleksinį Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo sistemos atnaujinimą. Atsižvelgiant į atliktą esamos situacijos analizę, pagal šią alternatyvą būtų atnaujinti svarbiausi infrastruktūriniai apšvietimo sistemos elementai. Būtų pakeičiami seni ir neekonomiški šviestuvai į LED šviestuvus, taip pat būtų įrengiamos naujos atramos, pritaikytos LED šviestuvams. Būtų keičiami kritinės būklės elektros kabeliai bei įrengiamas gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas ten, kur jo labiausiai trūksta. Šilutės mieste numatyta įrengti apšvietimo energijos valdiklius bei apšviesti penkias pėsčiųjų perėjas panaudojant saulės ir vėjo energiją. Alternatyvos „Įgyvendinti projektą“ investicijų poreikis siekia 2,11mln. Eur be PVM. Įgyvendinus projektą būtų atnaujinta esama apšvietimo sistema bei apšviestos naujos gatvės ir viešosios erdvės. Daugėjant apšviestų erdvių, rajone didėtų saugumas, mažėtų nusikalstomo pobūdžio veiklų ir nelaimingų atsitikimų tamsiu paros metu. Akivaizdi ir ekonominė nauda – išlaidos elektros energijai sumažėtų apie 48 proc.

Tolesniuose „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo“ galimybių studijos rengimo etapuose UAB „Smart Continent LT“ rengs rekomendacijas dėl LED šviestuvų techninių charakteristikų ir reikalavimų kokybei bei alternatyvas, kaip įgyvendinti projektą pasitelkiant skirtingus finansavimo šaltinius. Taip pat bus išskiriamos svarbiausios priemonės, kurias numatoma perkelti į Šilutės rajono savivaldybės strateginį plėtros planą.

UAB „Smart Continent LT“ informacija

Parengė
Asta Jagelavičienė
Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistė

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"