Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Dėl viešinimo procedūrų rengiant teritorijų planavimo ir statinių (jų dalių) projektinių pasiūlymų dokumentus

Dėl viešinimo procedūrų rengiant teritorijų planavimo ir statinių (jų dalių) projektinių...

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 paskelbė valstybės lygio ekstremalią visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Dėl nepalankios epideminės COVID-19 situacijos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d. iki kovo 30 d. Esant atitinkamoms aplinkybėms karantino režimo trukmė gali būti pratęsta.

Valstybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir uždraudus renginius uždarose patalpose,visi svarstymai (rengiant viešus projektinių pasiūlymų svarstymus ir teritorijų planavimo dokumentų viešus svarstymus), jeigu nėra galimybės jų atidėti, gali būti organizuojami tikinternetinės vaizdo transliacijos būdu, užtikrinanttiesioginę vaizdo, garso transliaciją ir jos įrašą, jį išsaugant ir, esant poreikiui, sudarant galimybę  valstybinę priežiūrą įgyvendinantiems subjektams  gauti prie jo prieigą su galimybę jo peržiūrai.

Teritorijų planavimo dokumentų ir projektinių pasiūlymų pristatymo,tiesioginio internetinio vaizdotransliavimo, metu visuomenei turi būti sudarytos sąlygos teikti pasiūlymus, klausimus ir gauti atsakymus. Projektinių pasiūlymų viešo susirinkimo procedūros reikalavimai turi būti įgyvendinti pagal STR1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII skyrių. Teritorijų planavimo dokumentų viešo susirinkimo procedūros reikalavimai turi būti įgyvendinti  Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatuose1 nustatyta tvarka.

Visuomenės teikiami pasiūlymai turi būti priimami iki tiesioginės transliacijos ir jos metu. Į šiuos pasiūlymus projektuotojai/planavimo organizatorius privalo atsakyti per teisės aktų numatytą terminą.

Suplanavus projektinių pasiūlymų ar teritorijų planavimo dokumentų viešą svarstymą rengti tiesioginės internetinės vaizdo transliacijos būdu, projektuotojai/planavimo organizatoriai privalo likus ne mažiau kaip 5 d.d. iki šios procedūros pradžios, kreiptis į savivaldybės specialistus/planavimo organizatorius ir pateikti vaizdo transliavimo nuorodą, kuri bus patalpinta viešo svarstymo skelbime/pranešime apie viešo svarstymo procedūrą. Neužtikrinus vaizdo transliacijos ir nepateikus nuorodos(jeigu viešinimo procesas prasidėjęs, likus mažiau kaip 5 d. d. iki viešo susirinkimo)viešas susirinkimas laikomas neįvykusiu ir procedūra kartojama pagal šiame rašte pateiktas rekomendacijas.

Informuojame, kad artimiausiu metu bus tikslinami teisės aktai reglamentuojantys viešinimo procedūras, nurodant galimybę viešuosiuose susirinkimuose dalyvauti ir elektroninės komunikacijos priemonėmis.

Aplinkos ministerija rekomenduoja pasidalinti šiomis rekomendacijomis su suinteresuota visuomene, institucijomis ir organizacijomis.

Aplinkos viceministrasMarius Narmontas

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"