Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Kuldigoje įvyko baigiamasis projekto partnerių susitikimas

Kuldigoje įvyko baigiamasis projekto partnerių susitikimas

Birželio 17 d. Kuldigoje (Latvija) įvyko baigiamasis tarptautinio projekto „Vandens telkinių atkūrimas pasitelkiant tarpsienį bendradarbiavimą“ („All about ponds“, Nr. LL-00049) partnerių susitikimas. Projekto pagrindinis partneris – Šilutės rajono savivaldybės administracija. Susitikime dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės ir Kuldigos savivaldybės atstovai, kurie apžvelgė projekto metu pasiektus rezultatus, aptarė įgyvendintas veiklas ir tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

Projektas buvo įgyvendinamas pagal 2021–2027 m. Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos programą. Jo tikslas – gerinti urbanistinių teritorijų vandens telkinių ekologinę būklę, stiprinti biologinę įvairovę ir kurti sveikesnę bei tvaresnę aplinką vietos bendruomenėms Šilutėje ir Kuldigoje. Projekto metu buvo vykdomi vandens telkinių tvarkymo darbai, atliekami ekologiniai tyrimai, diegiama vandens telkinių stebėsenos sistema, organizuojami patirties mainų renginiai ir tarptautiniai susitikimai.

Baigiamojo susitikimo metu partneriai džiaugėsi sėkmingai įgyvendintu projektu ir pasiektais rezultatais. Šilutėje buvo sutvarkyti H. Šojaus parko tvenkiniai, pagerinta jų ekologinė būklė, o atliktas monitoringas patvirtino teigiamus aplinkosauginius pokyčius. Kuldigoje taip pat įgyvendintos reikšmingos Māras tvenkinio atkūrimo ir ekologinės būklės gerinimo priemonės. Projekto veiklos ne tik prisidėjo prie vandens telkinių būklės gerinimo, bet ir sukūrė pagrindą ilgalaikei jų stebėsenai bei priežiūrai.

Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad projekto sėkmę lėmė glaudus tarptautinis bendradarbiavimas, nuolatinis keitimasis patirtimi ir bendras siekis spręsti aplinkosaugos iššūkius. Partneriai džiaugėsi, kad projekto metu užsimezgė ne tik produktyvus profesinis bendradarbiavimas, bet ir nuoširdi, graži partnerių draugystė, kuri, tikimasi, tęsis ir ateityje įgyvendinant naujas iniciatyvas.

Projekto metu pasirašyta ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis dar labiau sustiprino partnerystę tarp Šilutės ir Kuldigos savivaldybių ir atvėrė galimybes tęsti bendrus darbus aplinkosaugos, tvarumo ir bendruomenių gerovės srityse. Šis projektas tapo puikiu pavyzdžiu, kaip tarpsienis bendradarbiavimas gali sukurti realius, ilgalaikius ir aplinkai reikšmingus pokyčius ir prisidėti prie žalesnės ateities kūrimo abiejose šalyse.

Daugiau informacijos apie projektą https://latlit.eu/theprojects/all-about-ponds/

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jo turinį visiškai atsako Šilutės rajono savivaldybė ir jis nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

 

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"