Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Baigta rengti galimybių studija „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“

Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Galimybių studijų Šilutės rajono savivaldybėje parengimas“, kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto ,,Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ įgyvendinimo priemonę ,,Regioninės plėtros tobulinimas, regionų plėtros planai ir savivaldybių (ilgalaikiai/trumpalaikiai) strateginiai plėtros planai". Projekto įgyvendinimo metu rengiamos 4 galimybių studijos.

Viena iš studijų „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“ jau parengta . Galimybių studiją rengė atvirą konkursą laimėjusi įmonė UAB „Smart Continent LT“.

Pirmojo galimybių studijos „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimas“ rengimo etapo metu UAB „Smart Continent LT“ atliko gatvių ir viešųjų erdvių Šilutės rajono savivaldybėje apšvietimo esamos situacijos analizę, LED šviestuvų panaudojimo kituose regionuose patirties analizę ir rinkoje siūlomų apšvietimo sprendimų apžvalgą.

Atlikus Šilutės rajono savivaldybėje apšvietimo esamos situacijos analizę nustatyta, jog iki šiol kai kuriose seniūnijose gatvių apšvietimui vis dar naudojami gyvsidabrio šviestuvai, kurie Europos Sąjungoje yra pripažinti pavojingais žmonių sveikatai ir aplinkai dėl gyvsidabrio keliamo pavojaus ir šiuo metu jau uždrausti pardavinėti. Kol kas nei viena iš seniūnijų nenaudoja gatvių apšvietimui LED šviestuvų, kurie šiuo metu yra patraukliausia alternatyva, atnaujinant gatvių apšvietimo sistemas. Kaip ir gatvių apšvietimo atveju, taip ir viešųjų erdvių apšvietimui Šilutės rajono savivaldybės seniūnijos daugiausia naudoja natrio šviestuvus, tačiau viešųjų erdvių apšvietimui taip pat yra naudojami ir LED, halogeniniai, kaitriniai šviestuvai.

Atlikus rinkoje siūlomų apšvietimo sprendimų apžvalgą matyti, jog šiuo metu pati patraukliausia alternatyva keičiant gatvių apšvietimo sistemas ar jas atnaujinant yra diegti LED tipo šviestuvus. Šie šviestuvai pasižymi tokiais privalumais, kaip ilgaamžiškumas, spartesnis įsižiebimas lyginant su kaitriniais šviestuvais, galimybė reguliuoti šviesos srautą, didelis elektros energijos efektyvumas, skleidžiama dienos šviesos spalva. Šiuo metu LED tipo šviestuvai yra diegiami daugumoje Lietuvos miestų, atnaujinančių ir plečiančių savo gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo sistemas.

Antrojogalimybių studijos rengimo etapo metu buvo atliekami ekonominiai gatvių apšvietimo renovacijos atsiperkamumo apskaičiavimai, pateikiami šiuo metu rinkoje siūlomi renovavimo sprendiniai ir jų kokybės įvertinimas. Išskirtos projekto įgyvendinimo galimos alternatyvos.

Trečiojo galimybių studijos rengimo etapo metu buvo parengtos rekomendacijos dėl LED šviestuvų techninių charakteristikų ir reikalavimų kokybei bei alternatyvos, kaip įgyvendinti projektą pasitelkiant skirtingus finansavimo šaltinius. Analizuoti potencialūs išoriniai finansavimo šaltiniai – Energijos efektyvumo fondas (ENEF), bankų finansavimas, ESCO modelis, privataus sektoriaus pasitelkimas (VPSP), Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.

Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų ir Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Parengė
Asta Jagelavičienė
Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistė

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"