Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Šilutės rajono atvirųjų jaunimo erdvių jaunimo ir Jaunimo reikalų tarybos narių išvyka į Kelmę

Šilutės, Katyčių, Kintų atvirų jaunimo erdvių jaunimas bei Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos nariai lankėsi Kelmėje. Pirmiausia jaunimas apsilankė Kelmės rajono savivaldybėje, kur susitiko su Jaunimo reikalų koordinatore Vilma Samušiene, Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininku A. Brazu ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju E. Jafimovu. Susitikimo metu diskutuota apie abiejų savivaldybių panašumus ir skirtumus. Aptarti pasiekimai ir problemos įgyvendinant jaunimo politiką vietos lygmeniu.


Po diskusijų jaunimas vyko į atviras jaunimo erdves. Iš viso Kelmės rajone veiklą vykdo trys atviros jaunimo erdvės. Dvi iš jų pačioje Kelmėje, o trečioji Kražiuose. Kelmės kultūros centre veikia atvira jaunimo erdvė, kurioje dirba du jaunimo darbuotojai. Erdvėje kiekvieną dieną apsilanko apie 31 jaunuolis: jaunimas organizuoja stalo teniso čempionatus, kompiuterinių žaidimų turnyrus. Čia gali rinktis ir muzikuojantis jaunimas, nes erdvėje yra muzikos kambarys, kuriame galima rasti įvairių muzikos instrumentų (gitaros, būgnai ir pan.). Kita atvira jaunimo erdvė veikia Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Ši Jaunimo inovatyvi erdvė įkurta įgyvendinant bibliotekos projektą „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“. Bibliotekos direktorė Rita Grišienė pristatė inovatyvios erdvės veiklą. Šioje erdvėje veikia šešios kompiuterizuotos darbo vietos, virtuali lenta, kompiuterinės ir piešimo plančetės, žalias fonas (greenscrean), žaidimų konsolė, įrašymo įranga ir t.t. Jaunimas, lankydamasis erdvėje, dalyvauja jos veiklose, lavina savo kūrybiškumą, tobulina įgūdžius, kurie ateityje  gali padėti tapti puikiais darbuotojais. Šilutės jaunimas domėjosi, kur dar jaunimas gali leisti laisvalaikį be šių erdvių. Kelmės jaunimo reikalų koordinatorės nuomone, Kelmėje trūksta laisvalaikio erdvių, o ypač lauke, kur jaunimas galėtų susitikti ir aktyviai leisti laisvalaikį šiltuoju metų laiku. Šilutės jaunimas pasidžiaugė, kad Šilutėje yra įrengta ne viena multifunkcinė aikštelė, krepšinio aikštelės, lauko treniruokliai. Sutvarkytas pylimas palei Šyšos upę, kuriuo galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pasivažinėti dviračiais.
Šilutės rajone taip pat veiklia trys atviros jaunimo erdvės (Šilutės r. Kintų pagrindinėje mokykloje, Šilutės r. Katyčių pagrindinėje mokykloje, Šilutės kultūros ir pramogų centre). Teikiant paraiškas įvairiems fondams siekiama patalpas ir jose esančią įrangą pritaikyti prie šiuolaikinio jaunimo poreikių.
Džiugu, kad Kelmė aktyviai plėtoja  atvirų jaunimo erdvių koncepciją, o Šilutės jaunimas ir Jaunimo reikalų tarybos nariai pasitelkę Kelmės rajono savivaldybę kaip pavyzdį sieks, kad ir mūsų erdvės veiktų  kiekvieną darbo dieną ir jose dirbtų jaunimo darbuotojai.

Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės informacija

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"