Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena

Paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena

„Skaidrumą kuriame kartu“ – taip vadinosi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos surengtas nacionalinis konkursas, kuriame dalyvavo ir vieninteliai Šilutės rajono atstovai – Usėnų pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasių mokiniai. Konkursas buvo skirtas mokiniams, norintiems suprasti, kas yra SKAIDRUMAS ir kodėl jis svarbus.

Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas.

Su dideliu entuziazmu, noru ir užsidegimu mokiniai pasiryžo dalyvauti šiame konkurse. Konkurso metu mokiniai sprendė keturių lygių testą, susijusį su pilietiškumo ir skaidrumo ugdymu ir atliko praktinį-kūrybinį darbą – sukūrė plakatus antikorupcine tema. Konkurso metu jie  turėjo galimybę ne tik įgyti žinių, tobulinti komandinio darbo įgūdžius, bet ir tapti skaidrumo lyderiais Lietuvoje.

Šis konkursas paskatino mokyklos bendruomenę jį integruotį į mokomuosius dalykus: pilietiškumo pagrindų, ekonomikos, etikos, dailės ir informacinių technologijų. Padedami pilietiškumo pagrindų ir ekonomikos mokytojų mokiniai parengė pažintinį renginį antikorupcine tema. Čia buvo akcentuota, kas yra korupcija, kokie antikorupcijos tikslai ir formos, kokią įtaką korupcija daro valstybės valdymui, ekonomikai ir kokie to socialiniai padariniai. Taip pat mokiniai atliko užduotis, kuriose buvo aprašytos korupcinės situacijos. Pabaigoje visi kartu stebėjome filmukus „Grotelės už kyšį” ir Skaidrios Lietuvos infocentro  filmuką jaunimui apie skaidrumą.

Pagilinę žinias apie antikorupciją ir jos tikslus, kuriant skaidrią valstybę,  padedami dailės mokytojos, 5-8 klasių mokiniai kūrė antikorupcinius plakatus, kurie eksponuojami mokyklos stenduose. Šiuose plakatuose mokiniai pavaizdavo, kaip korupcija kenkia valstybei ir kviečia visus su šiuo reiškiniu kovoti, siekiant jį išgyvendinti iš mūsų aplinkos.

Mokiniai, vadovaujami etikos ir informacinių technologijų mokytojų, parengė lankstinukus apie antikorupciją.

Gruodžio 7 d. visi konkurso dalyviai buvo pakviesti stebėti nacionalinio konkurso „Skaidrumą kuriame kartu” apdovanojimų renginį, kuris vyko virtualiu būdu VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRE.

Prie šešėlio mažinimo galime prisidėti ir mes savo pilietiškumu (reikalauti čekio už pirkinius įvairiose prekybos vietose, sąskaitos už suteiktas paslaugas ir t. t.). Mokiniai turi ugdytis nuostatą pažymius gauti skaidriai ir nenusirašinėjant. Reikia jausti atsakomybę ir kiekvienam pradėti nuo savęs – taip mes galėsim padėti šešėliui išvysti šviesą.

Kuriame gerovės valstybę: skaidrią, sąžiningą ir teisingą, kurioje būtų gera gyventi visiems.

Kviečiame visus tapti nepakančiais korupcijai ir prisidėti skaidrinant Lietuvą.

Renginį organizavo ir mokinius konsultavo: istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja metodininkė Vida Beresnienė, matematikos ir ekonomikos mokytoja metodininkė Elvyra Zenevičiutė, dailės vyr. mokytoja Jolanta Alsytė, informacinių technologijų vyr. mokytoja Asta Arnašienė, etikos mokytoja Loreta Butkienė.

  

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"