Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Tarptautinės antikorupcijos dienos paminėjimas

Šilutės rajono savivaldybėje paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena, kuri pasaulyje minima kasmet gruodžio 9-ąją: surengta vaikų piešinių paroda, buvo parodytas filmukas antikorupcijos tema, diskutuojama apie pagrindines korupcijos prevencijos problemas, Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybių antikorupcijos komisijų veiklą. Plačiau...

Renginyje dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas, Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas, Parlamentinės grupės „Už Lietuva be korupcijos“ pirmininkė, Seimo narė Agnė Bilotaitė, kolegos iš Pagėgių savivaldybės, Šilutės rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai S. Tamašauskienė, V. Kainovaitis, Administracijos darbuotojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovai.

Kaip teigė Seimo narė A. Bilotaitė, viešieji pirkimai ir lobistinė veikla – yra pagrindinės problemos mūsų valstybėje, kur susiduriama su galima korupcija, siauroms visuomenėms grupėms naudingų trumpalaikių sprendimų priėmimu. Seimo narė kalbėjo apie aktyvesnį savivaldybių ir STT bendradarbiavimą, diskusijas ir konsultacijas.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis akcentavo Viešųjų pirkimų įstatymo trūkumus, kurie trukdo efektyviai organizuoti Savivaldybės funkcijų atlikimą: konkurse dalyvaujančios ir juos laimėjusios įmonės nėra įpareigotos pasirašyti rangos sutartis; konkursuose gali dalyvauti statybų įmonės, neturinčios statybininkų ir t.t. Dažnai konkursai užsitęsia, todėl siūloma numatyti atitinkamas sankcijas ir baudas, kad konkursuose dalyvautų tik suinteresuotos dirbti ir darbus gebančios atlikti įmonės, darbų atlikimas neturėtų būti perleidžiamas subrangovams.

Mero pavaduotojas Algirdas Balčytis pažymėjo, kad savivaldybė negali koreguoti pirkimų sąlygų ir siūloma numatyti, kad bent 50 proc. darbų turi atlikti laimėjusi įmonė, taip pat siūloma orientuotis ne į mažiausios kainos garantiją, bet į atliekamų darbų kokybę.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė pažymėjo, kad susiduria su tomis pačiomis jau pasakytomis problemomis, kurios gali būti sprendžiamos tik atsakingai rengiant pirkimo sąlygas, siekiant darbų kokybės, o ne mažiausios kainos garantijos.

Pagėgių ir Šilutės rajono savivaldybių antikorupcijos komisijų nariai su svečiais diskutavo apie šių komisijų veiklą ir funkcijas. Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas akcentavo aktyvesnį bendravimą su bendruomenės nariais, savo veiklos viešinimą ir bendruomenės skatinimą dėl informavimo apie galimus korupcijos atvejus.

Komunikacijos skyrius

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"