Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

„Maisto bankas“ ir Šilutės rajono savivaldybė kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

„Maisto bankas“ ir Šilutės rajono savivaldybė kviečia netradiciškai dalintis karantino metu...

Dėl COVID-19 viruso paskelus ekstremalią situaciją ir karantiną, Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų. Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų. Maisto atsargų socialiai remtiniems trūksta, o problemos mastas tik gilėja su kiekvienu nauju bedarbiu – vis daugiau pagalbos prašymų sulaukiama iš karantino metu darbą praradusių žmonių.

Kokia galėtų būti išeitis?

„Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad 53 proc. lietuvių karantino metu kaupė maisto atsargas: 28 proc. pasirūpino didesnėmis maisto atsargomis nei įprastai, 16 proc. – įsigijo maisto atsargų, nors įprastai neturėdavo jokių, 9 proc. – pasirūpino dideliu kiekiu papildomų maisto atsargų. Daugiau kaip pusė kaupusiųjų šių atsargų neišnaudojo. Būtent ilgo galiojimo maisto produktai – tas maistas, kurio šiuo metu nepasiturintiems trūksta labiausiai. Todėl „Maisto bankas“ drauge su įmone „Malsena“ pradeda maisto surinkimo kampaniją „Kaupti mažiau dalintis. Kur dėsime kablelį?“, kuria ragina dalintis maistu su skurstančiais ir išspręsti didžiulę nelygybės ir skurdo problemą.

„Maisto bankas“ kartu su įmone „Malsena“ kviečia Šilutės rajono fizinius asmenis, ūkininkus ir verslus - jeigu turite ilgo galiojimo maisto produktų, kuriuos galite paaukoti, nekaupkite ir nesandėliuokite - padėkite tiems, kuriems šio maisto reikia, kad išgyventų.

Kaip?

Projektas vyks gegužės 20 d. – birželio 17 d. Aukoti ilgo galiojimo maisto produktų galite:

  • Atnešdami juos į specialiai tam įrengtas maisto surinkimo dėžes.

 Jų buvimo vietą rasite čia - www.maistobankas.lt/deziu-ieskokite

Šilutėje maisto surinkimo dėžę rasite Šilutės rajono savivaldybės administracijoje, adresu Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutė.

  • Atnešdami juos savanoriams, keliaujantiems projekto autobusiuku per visa Lietuvą.

Autobusiuko maršrutą, kuris nuolat atnaujinamas, galite matyti čia - www.maistobankas.lt/autobusiuko-kelione

„Maisto banko“ autobusiukas Šilutėje birželio 11 d. 10.30-12 val. stovės prie prekybos centro IKI, Dariaus ir Girėno g. 11.

Nerandate jums patogaus aukojimo būdo?

Rašykite laišką el. paštu dalintis@maistobankas.lt arba skambinkite tel. 8 653 67224 ir mes surasime tinkamą sprendimo būdą.

Ką aukoti?

„Maisto bankas“ kviečia aukoti visus ilgiau galiojančius maisto produktus su nepraplėštomis ir kitaip nepažeistomis vidinėmis pakuotėmis.

Tinka: makaronai, kruopos, ryžiai, dribsiniai, greito paruošimo košės, mėsos, žuvies ar daržovių konservai, aliejus, miltai, cukrus, arbatos, sausi pusryčiai, saldėsiai ir t.t.

Projekto naujienas sekite socialiniame tinkle - https://www.facebook.com/events/304273593906704/

Širdingai dėkojame visiems, kurie renkasi DALINTIS!

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"