Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Baigiamas įgyvendinti projektas „Viešųjų miesto teritorijų atkūrimas Šilutėje ir Saldus“

Baigiamas įgyvendinti projektas „Viešųjų miesto teritorijų atkūrimas Šilutėje ir Saldus“

2018 metų balandžio mėnesį Šilutės rajono savivaldybės administracija kartu su Saldus miesto savivaldybės administracija (Latvija) pasirašė projekto finansavimo sutartį ir pradėjo įgyvendinti projektą „Viešųjų miesto teritorijų atkūrimas Šilutėje ir Saldus“ (Public Urban Areas Regeneration in Silute and Saldus). Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo bei Šilutės rajono ir Saldus miesto savivaldybių biudžetų. Projekto pagrindinis partneris yra Šilutės rajono savivaldybės administracija. 2020 m. birželio 30 d. projektas yra sėkmingai užbaigtas.         

Projekto tikslas – išvalyti ir atkurti visuomenines Šyšos upės senvagės (Šilutė) ir Nākotnės tvenkinio (Saldus, Latvija) teritorijas, turinčias aplinkosaugos problemų

Įgyvendinus projektą pagerėjo Šilutės ir Saldus miestų viešųjų teritorijų būklė, buvo išvalytos ir atkurtos teritorijos ir vandens telkiniai, kurie neatitiko aplinkosaugos reikalavimų. Švaria ir sutvarkyta teritorija naudosis miestų gyventojai bei svečiai. Projekto vykdymo teritorijose buvo organizuojama aplinkos stebėsena (monitoringas) dėl žmogaus veiklos keliančios žalingą poveiko gamtai. Monitoringo, atlikto projekto pabaigoje, rezultatai parodė, jog išvalytos teritorijos tapo švaresnės, gyvybingesnės bei patrauklesnės miesto gyventojams ir svečiams. Projekto lėšomis taip pat buvo suprojektuotas pėsčiųjų dviračių tako tęsinys, Tilžės ir Žemaičių Naumiesčio gatvėse (iš viso 500 m).

Projekto metu abiejų savivaldybių veiklos sritys sustiprino tarpvalstybinį Lietuvos ir Latvijos šalių bendradarbiavimą miesto aplinkos planavimo ir aplinkosaugos problemų valdymo srityse, skatino keitimąsi gerąja patirtimi ir bendradarbiavimo plėtojimą. 

Bendra Lietuvos ir Latvijos projekto vertė –  623 401,33 Eur, projektui skirta parama iš Europos regioninės plėtros fondo sudaro (ERPF) – 529 891,13 Eur.

Projekto Nr. LLI-373. Silute-Saldus PUAR

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio turinį atsako Šilutės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"