Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Karantino pratęsimas ir jo sąlygų švelninimas

Karantino pratęsimas ir jo sąlygų švelninimas

Visoje Lietuvoje karantinas pratęstas iki birželio 16 d. Tačiau Vyriausybė priėmė sprendimą dar labiau švelninti karantino sąlygas.

Veido kaukes dėvėti būtina

Vyresni nei 6 metų asmenys įpareigojami dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones): turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose ir viešajame transporte; viešose uždarose erdvėse, išskyrus tuos atvejus, kai jie: valgo ir geria viešojo maitinimo organizavimo vietose; sportuoja; lankosi baseine ar pirtyje.

Nuo birželio 1 dienos

 • Viešose vietose gali burtis didesnės kaip 5 asmenų grupės. Žmonių skaičius neberibojamas.
 • Atveriama siena su Latvija – nebelieka postų ir patikrinimų.
 • Atveriama galimybė rengti sporto renginius. Atvirose erdvėse jie galės vykti esant ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir dalyvių bei bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – iki 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.
 • Restoranai, barai, kavinės ir naktiniai klubai viduje galės dirbti ne iki 22.00 val., bet iki 23 val.
 • Jei lošimo namai, lošimo automatų ar bingo salonai neteikia maitinimo paslaugų, jų darbo laikas neberibojamas.
 • Netaikomas draudimas atvykti į Lietuvą Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams. Šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Numatyta, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiekvieną pirmadienį paskelbs tokių valstybių sąrašą.
 • Izoliuotis 14 dienų reikės tik asmenims, atvykusiems iš valstybių, kurių nebus Sveikatos apsaugos ministro paskelbtame sąraše.
 • Draudimas atvykti ir būtina izoliacija nebetaikoma: NATO kariams, karinių vienetų personalui, jų šeimų nariams, vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, į Lietuvą atvykstantiems medikams, aukšto meistriškumo sportininkams ir juos aptarnaujančiam personalui, kurie atvyksta su švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu ruoštis varžyboms ir jose dalyvauti, menininkams, kurie atvyksta kultūros ministro leidimu dalyvauti renginiuose ir jų personalui, žurnalistams, kurie atvyksta užsienio reikalų ministro leidimu, asmenims, kurie vyksta tranzitu per Lietuvą: grįžtantiems į savo gyvenamą valstybę, dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, jūrininkams.
 • Nuo birželio 1 iki 16 dienos laikinai atnaujinama sienų kontrolė.
 • Atvirose erdvėse leidžiami renginiai iki 300 žiūrovų, užtikrinant metro atstumą tarp žmonių, uždarose erdvėse – iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.

Nuo birželio 16 dienos

 • Dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse rengiamuose renginiuose didėja iki 500, jei užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų, neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo.
 • Uždarose erdvėse didėja iki 150, neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp žiūrovų. Tačiau būtina sąlyga: erdvė, skirta dalyviams bei žiūrovams, užpildoma ne daugiau nei 30 procentų.

išsamesnę infomaciją apie karantino sąlygų švelninimą rasite čia. 

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"