Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Paroda skirta Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dienai paminėti

  2012 m. rugpjūčio 23 d.17.00 val. Šilutės muziejuje (Lietuvininkų g. 36) bus atidaroma tremtinio kunigo Jono Augustausko fotografijos darbų paroda.

Paroda skirta Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dienai paminėti. Taip pat renginio metu giedos Šilutės politinių kalinių ir tremtinių choras „Pamario aidas“. Paroda veiks iki rugpjūčio 30 dienos.

1949 m. kovo mėn. Lietuvoje įvykdytas trėmimas buvo antras pagal didumą – jo metu ištremta apie 29 tūkst. žmonių. Tarp ištremtųjų buvo ir iš Joniškio rajono kilusi ūkininko Juozo Augustausko šeima: jis pats, žmona Veronika ir du jau suaugę vaikai Irena ir Eugenijus. Vyriausiasis sūnų Jonas buvo ištremtas pora savaičių vėliau. Po pusės metų visa Augustauskų šeima susitiko Irkutsko srities Tangujaus rajone. Ten jaunasis kunigas iš pradžių dirbo keltininku, kol 1953 m., sėkmingai baigęs traktorininkų kursus, ėmė dirbti Tangujaus mašinų ir traktorių stotyje.

Dėl gerumo, paprastumo ir darbštumo žmonės mėgo jaunąjį kunigą – jokia šventė, joks žmonių susibūrimas negalėjo be jo apsieiti. O kadangi nuolatinis Jono Augustausko palydovas buvo fotoaparatas, tai jis dažnai fiksavo kasdienybės vaizdus ir tremtyje sutiktus žmones.

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"