Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, dėmesiui!

Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, dėmesiui!

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informavo, kad papildomai yra skirtos valstybės biudžeto lėšos šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, būstų ir aplinkos pritaikymui bei sensorinių priemonių įsigijimui vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“.

                      Vadovaujantis šiuo Aprašu būstas ir gyvenamoji aplinka gali būti pritaikoma vaikams su sunkia negalia. Vieno būsto pritaikymo išlaidoms dengti gali būti skiriama ne didesnė nei 150 bazinės socialinės išmokos dydžio suma (šiuo metu tai yra 5 850 eurų), jeigu reikalingas keltuvas (liftas) papildomai skiriama taip pat ne didesnė nei 165 bazinės socialinės išmokos dydžio suma (šiuo metu tai yra 6 435 eurų).

                      Vaikui turint sensorinės sistemos sutrikimų, judėjimo, regos ar klausos sutrikimų, pagal išrašą iš asmens medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) gali būti perkamos priemonės, nurodytos Aprašo priede numatytų priemonių sąraše, ir joms įsigyti skiriama ne didesnė kaip 50 bazinių socialinių išmokų suma (1950 eurų).

                      Papildomai raginame šeimas, auginančias vaikus su sunkia negalia, kurios dar nepasinaudojo šia paslauga, kreiptis dėl būsto, aplinkos pritaikymo ar sensorinių priemonių įsigijimo. Kartu su prašymu pareiškėjas pateikia:

  • vaiko neįgaliojo pažymėjimo kopiją;
  • vaiko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
  • laisvos formos rašytinį būsto savininko sutikimą leisti pritaikyti būstą neįgaliąjam;
  • išrašą iš asmens medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a), jei vaikui su sunkia negalia reikalingos sensorinės pagalbos priemonės.

Reikalinga informacija teikiama Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje telefonu 8 441 79241, 8 656 84909, el. p. vaidas.kuzas@silute.lt, kab. 111.

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"