Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

SND balionų šalinimas daugiabučiuose namuose: skelbiami rangovai, turintys teisę vykdyti darbus

SND balionų šalinimas daugiabučiuose namuose: skelbiami rangovai, turintys teisę vykdyti darbus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama, kad kuo daugiau 3-jų* aukštų ir aukštesnių daugiabučių namų pasinaudotų valstybės parama suskystintiems naftos dujų (SND) balionams pakeisti alternatyviais energijos šaltiniais – elektra ar dujomis (jeigu yra dujų įvadas), skelbia elektros įrenginių įrengimo veiklą vykdančių rangovų ir elektros įrenginių eksploatavimo veiklą vykdančių rangovų, turinčių teisę įrengti elektros įrenginius, sąrašus (rangovai turi teisę dirbti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, tačiau, kad būtų paprasčiau surasti arčiausiai esančius rangovus, skelbiame jų registracijos adresus pagal atskiras savivaldybes, žiūrėkite ČIA).

Iš beveik 900 daugiabučių, apsisprendusių dar šias metais su valstybės parama pasikeisti dujų balionus į saugius energijos šaltinius, daugiau kaip 98 proc. pasirinko maisto ruošimui naudojamus SND balionus pakeisti elektros energija.

Daugiabučio namo, kuriame numatoma vykdyti projektą ir kuris įtrauktas į VERT viešai skelbiamą SĄRAŠĄ, gyventojai iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo apsispręsti ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį (elektrą ar dujas).

Kitas žingsnis – pasirinkti rangovą, kuris atliks namo vidaus tinklo (laiptinės/butų ir įrangos) rekonstrukcijos darbus, kartu įvertinant ir poreikį didinti tinklo pajėgumus. Norint pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, darbų sąmatos turi būti parengtos ir pateiktos AB „Energijos skirstymo operatorius“ iki 2020 m. spalio 1 d.

Iki šio termino paraiškas turi pateikti ir tie daugiabučiai, kuriems nereikalingas namo bendraturčių sutikimas (balsavimas), o esami AB „Energijos skirstymo operatorius“ tinklai iki pagrindinio namo įvado suteikia galimybę pasinaudoti valstybės parama rekonstruojant tik esamus tinklus butuose.

Visus rangos darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinamas SND balionas, šiais metais sieks iki 600 Eur.

VERT primena, kad 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. 

* įskaitant 2-jų aukštų daugiabučius namus su mansardomis/palėpėmis, kuriuose įrengti butai ir eksploatuojami dujų balionai.

 ***

ESO informacija apie SND balionų keitimo rangovus.   Pateikiame ESO turimų rangovų sąrašus, kuriuose administratoriai ir DNSB galėtų rasti sau tinkamus, kurie, galbūt pasiūlys daugiabučių vidaus ir butų elektros ar dujų tinklo rekonstravimo paslaugas, pereinant nuo dujų balionų naudojimo prie saugios energijos.

 Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas administratorius ar DNSB, su sąraše pateikiamais rangovais, turėtų tartis ir kontaktuoti individualiai.

 Daugiabučių administratoriai ir DNSB gali rinktis ir kitus rangovus, galinčius imtis vidaus ir butų tinklų rekonstravimo namuose, pereinant nuo dujų balionų naudojimo prie saugios energijos.

Primename, kad ESO iki 2020 m. spalio 1 d. laukia iš administratorių ar DNSB paraiškų su sąmatomis ar pasiūlymais iš rangovų dėl daugiabučių vidaus ir butų tinklo rekonstravimo, pereinant nuo dujų balionų naudojimo prie saugios energijos.

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"