Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Virtualus forumas „Iš Mėmelio į Klaipėdą“

Virtualus forumas „Iš Mėmelio į Klaipėdą“

Sausio 15-tąją Lietuva minės Klaipėdos krašto dieną, o visai netrukus LR Seimas ketina pritarti  nutarimui dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais.

1923 m. Ernesto Galvanausko vadovaujamos vyriausybės pastangų bei Lietuvos karių ir savanorių pasiryžimo dėka buvo atliktas neeilinis žygdarbis – Klaipėdos kraštas prijungtas prie Lietuvos Respublikos. Tai vienas drąsiausių tarpukario Lietuvos užsienio politikos žingsnių. Istorikai ir diplomatai tvirtina, jog ši slapta karinė bei diplomatinė operacija turėjo ypatingos reikšmės Lietuvos politinei, ekonominei ir kultūrinei raidai, ji atvėrė galimybę Lietuvai tapti jūrine valstybe.

2021 m. sausio 15 d. kviečiame prisijungti prie tiesioginio TV forumo „Iš Mėmelio į Klaipėdą“.  Diskusijoje apie Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos priežastis, eigą bei pasekmes dalyvaus Klaipėdos universiteto istorikai: doc. dr. Silva Pocytė, prof. dr. Vygantas Vareikis, dr. Vytautas Jokubauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, karo istorikas prof. dr. Valdas Rakutis ir kuriamo filmo „Klaipėda 1923“ prodiuseris Mindaugas Gudelis. Forumo dalyviai diskutuos apie 1923 m. įvykių vertinimą iš XXI amžiaus perspektyvos, apie šiuolaikinius kultūros tiltus, kurie galėtų sujungti dabartį su praeitimi ir nupūsti istorijos dulkes nuo svarbių įvykių, datų ir asmenybių.

Diskusiją moderuos žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas Rimas Bružas.

Data: Sausio 15 d. (penktadienis)

Transliacijos laikas: 18:00 – 19:30

Vedėjas: žurnalistas Rimas Bružas, garbės svečias – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas

Transliacija Facebook: https://www.facebook.com/events/193101575845573 ir https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live9

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"