Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Nuo 2012 metų rudens įtėviams suteikiamos trijų mėnesių atostogos vaikui prižiūrėti

Nuo 2012 m. rugsėjo 1 d., įvaikinus bet kokio amžiaus vaiką, pagal šeimos pasirinkimą įmotei ar įtėviui bus suteikiamos 3 mėnesių atostogos vaikui prižiūrėti, išskyrus atvejus, kai įvaikintas sutuoktinio vaikas arba įmotei (įtėviui) tam pačiam vaikui prižiūrėti jau buvo suteiktos tokios atostogos.

Anksčiau teisę į atostogas vaikui prižiūrėti turėjo tėvai ar įtėviai tik iki vaikui sueis treji metai. Pagrindinis pakeitimų tikslas – užtikrinti vaiko interesus jį įvaikinusioje šeimoje bei skatinti Lietuvos Respublikos piliečius įvaikinti vyresnio amžiaus vaikus.

Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis 3 mėnesius nuo vaiko priežiūros atostogų, įsiteisėjus teismo sprendimui įvaikinti, suteikimo bus 70 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamo uždarbio dydžio.

Minėtas atostogas įtėviams ir atitinkamą pašalpos dydį įgalino neseniai priimtas Lietuvos Respublikos darbo kodekso 170, 178, 179, 180, 184 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas bei Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 5, 6, 17, 20 ir 21 straipsnių pakeitimo įstatymas.

Tam, kad susiformuotų nauji vaiko ir įtėvių santykiai, įvaikintas vaikas turi kiek įmanoma daugiau laiko praleisti su įtėviais, o ne darželyje, su aukle, ar su seneliais. Taigi  įvaikinusieji ir vyresnio amžiaus vaiką, kaip ir biologiniai tėvai, turi teisę į vaiko priežiūros atostogas, kurios turėtų padėti vaikui labiau prisirišti prie naujųjų tėvų ir lengviau, nepatiriant streso integruotis į naują aplinką.

Vaiko teisių apsaugos skyrius

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"