Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Šilutės švietimo bendruomenė MOKOSI, DALINASI ir AUGA kartu

Šilutės švietimo bendruomenė MOKOSI, DALINASI ir AUGA kartu

      Šilutės savivaldybės kūrybinė komanda š. m. sausio 14 d. sukvietė rajono švietimo bendruomenę (vadovus, mokytojus, mokinius, tėvus, švietimo skyriaus specialistus) į lyderystės forumą „Drąsiai kitaip 2“, kuris vyko Šilutės Vydūno gimnazijoje. Šis forumas – tai lyg savotiškas projekto baigiamasis renginys ir vienas iš tikslų buvo pasidalinti tuo, kas padaryta, ir paskatinti rajono švietimo bendruomenę burtis, kurti pasitikėjimu grįstą bendradarbiavimą.

      Savo puikiu balsu ir nuostabia Mireille Mathieu daina „Atleisk man mano užgaidą“ pasveikino šios gimnazijos mokinė Gintarė Muraulaitė, sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, projekto atstovė Olivija Saranienė. Renginyje dalyvavo ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė.

      Kūrybinės komandos vadovė Rasa Žemailienė, kartu su komandos narėmis Inga Kirkickiene ir Ona Jurjoniene apžvelgė projekto „Lyderių laikas 3“ dviejų metų kelią savivaldybėje ir projekto dovanas – kaip buvo kuriamas pokyčio projektas, kokios veiklos vykdomos ir kas realiai padaryta, kalbėjo apie komandos veiklą, organizuotus mokymus vadovams, mokytojams, mokiniams, tėvų atstovams, stažuočių naudą ir pritaikomumą, bendradarbiavimą su kitomis savivaldybėmis, formalias magistratūros ir neformalias švietimo lyderystės programas.

      Renginyje dalyvavo ir visos trys formaliųjų LL3 „Švietimo lyderystės“ magistratūros studijų absolventės, kurios pasidalino savo atliktų tyrimų įžvalgomis, kalbėdamos apie tai, kas gali būti naudinga rajono švietimo bendruomenei. Išklausėme ir neformaliųjų studijų atstovo nuomonę, kaip ši mokymosi forma prisideda prie profesinio tobulėjimo. Projekto eigoje, po vienų mokymų susibūrusi trijų mokyklų mokytojų komanda pasidžiaugė savo pirmaisiais žingsniais įgyvendinant bendradarbiavimo projektą „Elektra“. Mokinių atstovės Agnė iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir Greta iš Šilutės Vydūno gimnazijos kalbėjo apie mokinį-lyderį (koks jis yra ir kada), pristatydamos savo iniciatyva atliktos mokinių apklausos rezultatus. Po visų pranešimų savo įžvalgomis pasidalino Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė, linkėdama visiems tęsti pradėtus darbus.

      Antrąją forumo dalį mūsų savivaldybės konsultantė Rūta Gudmonaitė pradėjo nuo pranešimo apie pozityvius ryšius komandoje, kaip jie kuriami, kokios taisyklės galioja.

      Viso renginio metu vadovavomės trimis kertiniais klausimais: Kokie mes esame? Ko mes norime? Ką darysime? Ir ieškojome atsakymų. Atsakymams formuluoti labai padėjo ir tikrai nei vienam forumo dalyviui neprailgo aktyvi veikla, kurios metu, vadovaujant Rūtai, vyko įvairūs žaidimai, tam, kad pavyktų susidraugauti. Komandų pasisakymuose skambėjo žodžiai: „pozityvumas“, „bendradarbiavimas“, „atsakingumas“, „veikimas kartu“, o svarbiausia, kaip teigė mamų komanda – „kad vaikas būtų laimingas ir savimi pasitikintis“.

      Pasibaigus antrajai forumo daliai, daug gražių žodžių mums pasakė ir žymių žmonių citatomis sparnus tolimesniems skrydžiams suteikė Olivija Saranienė. Staigmeną pateikė Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, dar kartą padėkodama ir įteikdama skyriaus vedėjo padėkas visiems kūrybinės komandos nariams už aktyvią veiklą ir mokyklų bendruomenių telkimą projekto vizijai įgyvendinti, taip pat padėkojo ir renginyje dalyvavusios viešnioms – Olivijai, Rūtai ir mūsų kuratorei Astai Grinevičienei.

      Labai džiugu buvo matyti degančias mokytojų ir vadovų akis, labai aktyvią ir šaunią mamų komandą, kantrius, drąsius ir atsakingus mokinius. Šis renginys – tai toli gražu ne projekto pabaiga…jo veiklos tikrai bus tęsiamos ir kad to įrodymas – renginio pabaigoje priimta rezoliucija:

Suburti ŠVIETIMO POKYČIŲ INICIATYVINĘ KOMANDĄ (ŠPIK'sai), įtraukiant visų švietimo įstaigų atstovus.

Užtikrinant projekto tęstinumą, vykdyti praktinių studijų dienas VISOSE rajono bendrojo ugdymo mokyklose.

Stiprinti mokyklų bendradarbiavimą, organizuojant praktinių studijų dienas, skatinant profesinį dialogą.

Užtikrinti ugdymo turinio pokyčius.

2020 m. birželio mėn. susitikti kolegialiosios patirties konferencijoje „Drąsiai kitaip 3“.

 

                                                                                                                                                              Savivaldybės kūrybinės komandos vadovė Rasa Žemailienė

 

 

 

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"