Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Projektas „Geresnis gyvenimas mažuose ir vidutinio dydžio miestuose: veiksmai, gerinantys strategijas“ („A better life in small and mid-sized cities: from Interregional actions to improved...

Projekto aprašymas. Maži ir vidutinio dydžio miestai savo gyventojams siūlo įvairių privalumų, kurių nėra didžiuosiuose miestuose, pavyzdžiui: pigesnius būstus, žaliąsias erdves, greitesnį susisiekimą, saugią gyvenamąją aplinką ir pan. Tačiau kartu mažesniuose miestuose yra mažiau verslo galimybių, didesnis nedarbas, senėjanti visuomenė. Projektas „InterRevita“ siekia pakeisti miestų strategijas plečiant požiūrį į tvarią mažų ir vidutinių miestų plėtrą, sustiprinti ryšius su savivaldybėmis ir atokesnėmis gyvenvietėmis, atnaujinant ir įveiklinant viešąsias erdves, gerinant gyventojų gyvenimo kokybę. Į miesto plėtros strategiją svarbu įtraukti ir įgyvendinti naująjį europinį bauhauzą – ES iniciatyvą, kuria Europos žaliasis kursas susiejamas su mūsų gyvenamosiomis erdvėmis ir patirtimi.

Projekto tikslas ir rezultatai. INTERREVITA tikslas – pagerinti mažų ir vidutinių miestų gyventojų gyvenimo kokybę, pasitelkiant tvarius miestų plėtros sprendimus.

Maži ir vidutiniai miestai susiduria su daugybe iššūkių dėl mažesnės paslaugų pasiūlos, gyventojų algos atotrūkio (lyginant su didmiesčiais), sparčiau senėjančios visuomenės, jaunimo migracijos į didesnius miestus, verslo sektoriaus neaktyvios plėtros. Projektu bus siekiama pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę, atsižvelgiant į tvarią miesto plėtrą ir kylančius iššūkius. Strateginis plėtros planas bus pritaikytas ES direktyvoms, Europos žaliajam kursui, taip pat atsižvelgiama į projekto partnerių patirtį vykdant tvarią miestų plėtrą.

Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais: Mozovijos Novy Dvuras (Lenkija), Kraštovaizdžio apsaugos fondas (Fundacja Ochrony Krajobrazu) (Lenkija), Lazio regionas |(Region of Lazio) (Italija), Navaros kraštovaizdis ir būstas (Land and Housing of Navarra) (Ispanija), Roeselare miestas (City of Roeselare) (Belgija), Jelgavos savivaldybė (Jelgava Local Municipality) (Latvija).

Projekto nuoroda. https://www.interregeurope.eu/interrevita

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą gyventojai gali gauti Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriuje, adresu: Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutė. Kontaktinis asmuo Karolina Bernotienė, Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė, el. paštas karolina.bernotiene@silute.lt, tel. (8 441) 79 250.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"