Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Šilutės rajono savivaldybės 2015-2024 m. strateginio plėtros plano rengimo Darbo grupių posėdžiai (2013-06-17)

Birželio 17 d. 9 val. Šilutės rajono savivaldybės 2015-2024 m. strateginio plėtros plano rengimo Koordinacinės grupės nariai susirinko į posėdį dėl Šilutės rajono savivaldybės 2015-2024 m. strateginio plėtros plano metmenų rengimo. Darbo grupės nariai kartu su UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ konsultante Aina Kurklietyte peržiūrėjo ir aptarė birželio 11-12 d. darbo grupėse suformuotus strateginius tikslus bei priemones šiems tikslams pasiekti.

Darbo grupės narių buvo pastebėta, kad kai kurios priemonės dubliuojasi arba yra labai panašios, todėl pasitarus buvo nuspręsta kai kurių priemonių atsisakyti. Atsižvelgus į bendruomenių atstovų gautus prašymus bei darbo grupės narių siūlymus, buvo suformuluotos naujos priemonės.

Koordinacinės grupės narių buvo paprašyta reitinguoti darbo grupėse suformuluotus šiuos strateginius tikslus: „Sukurti palankią aplinką draugiškam gamtai verslui ir investicijoms“, „Plėtoti kultūrinį ir gamtinį turizmą, panaudojant kultūrinį-istorinį paveldą bei unikalius Pamario krašto gamtos išteklius“, „Efektyviai vykdyti savivaldybės veiklą“, „Gerinti infrastruktūrą darnoje su gamtine aplinka“, „Vystyti konkurencingą žemės ūkį, skatinant ekologiškumą“, „Modernizuoti viešąsias paslaugas teikiančias įstaigas“, „Inovatyvių viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų tinklo ir paslaugų vystymas, atitinkantis rajono poreikius“. Reitingavus minėtus tikslus, pirmoje vietoje atsidūrė strateginis tikslas „Plėtoti kultūrinį ir gamtinį turizmą, panaudojant kultūrinį-istorinį paveldą bei unikalius Pamario krašto gamtos išteklius“, antroje – „Sukurti palankią aplinką draugiškam gamtai verslui ir investicijoms“, trečioje – „Gerinti infrastruktūrą darnoje su gamtine aplinka“.   

Remiantis šiais tikslais buvo formuluojama Strateginio plėtros plano vizija. Siūlytos įvairios formuluotės. Ilgai diskutavus nutarta, kad labiausiai tinkama yra ši: „Šilutės rajonas – draugiškas kraštas, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“.

Tą pačią dieną 13 val. į posėdį rinkosi Visuomenės darbo grupės nariai, kurie analizavo su jų kuruojama sritimi susijusias priemones, siūlė naujas.

Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Regioninės plėtros tobulinimas, regionų plėtros planai ir savivaldybių (ilgalaikiai / trumpalaikiai) strateginiai plėtros planai“, yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Savivaldybės biudžeto lėšomis. Projektą administruoja Europos socialinio fondo agentūra.

Rengė
Asta Jagelavičienė

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"