Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Įgyvendiname tarptautines ankstyvosios prevencijos programas

Įgyvendiname tarptautines ankstyvosios prevencijos programas

Tarptautinė programa „Zipio draugai“, skirta 5–7 metų vaikams. Ši programa įgyvendinama Lietuvoje nuo 2000-ųjų. Joje yra dalyvavę daugiau nei 304 tūkst. vaikų, programos pedagogo kvalifikaciją yra įgiję 6,4 tūkst. pedagogų. Klaipėdos apskrities ugdymo įstaigos dalyvauja programoje „Zipio draugai“ nuo 2002-ųjų metų. Joje jau sudalyvavo virš 42,4 tūkst. apskrities vaikų, darbui programoje yra parengti 699 Klaipėdos apskrities pedagogai. Klaipėdos apskrities ugdymo įstaigų vadovai bei pedagogai vertina programos „Zipio draugai“ teikiamas galimybes vaiko emocinių ir elgesio problemų prevencijai bei klasės ir mokyklos mikroklimatui gerinti, tad jie aktyviai dalyvauja programoje. 2023-2024 mokslo metais Klaipėdos apskrityje programoje dalyvaus 143 pedagogai, 2308 vaikai iš 76 ugdymo įstaigų.

2023–2024 m. m. programoje ,,Zipio draugai” dalyvaus šios Šilutės rajono ugdymo įstaigos:

 1. Šilutės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“
 2. Šilutės lopšelis darželis „Gintarėlis“
 3. Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė“
 4. Šilutės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“
 5. Šilutės lopšelis darželis „Žvaigždutė“
 6. Šilutės rajonas Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis
 7. Šilutės rajono Usėnų pagrindinė mokykla
 8. Šilutės rajono Vilkyčių pagrindinė mokykla
 9. Šilutės rajono Juknaičių pagrindinė mokykla
 10. Šilutės rajono Vainuto gimnazija
 11. Šilutės rajono Vainuto gimnazija Katyčių skyrius

Lietuvoje 2012 m. pradėtas įgyvendinti programos „Zipio draugai“ tęsinys – programa „Obuolio draugai“, skirta vyresniems, t.y. 7–9 metų vaikams. Šioje programoje jau dalyvavo daugiau kaip 64,4 tūkst. vaikų, įgyvendinti programą paruošti 2,1 tūkst. pedagogų. Programa įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Programa „Obuolio draugai“ Klaipėdos apskrityje pradėta įgyvendinti nuo 2013–2014 mokslo metų, joje jau dalyvavo beveik 4 tūkst. Klaipėdos apskrities vaikų, įgyvendinti programą parengti 128 Klaipėdos apskrities pedagogai.

2023–2024 m.m. programoje „Obuolio draugai“ dalyvaus Šilutės rajono Vilkyčių pagrindinė mokykla.

Nuo 2006-ųjų metų visoje Lietuvoje įgyvendinama socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdanti ankstyvosios prevencijos programa „Įveikiame kartu“, skirta 7–9 metų vaikams. Programos pedagogų kvalifikaciją jau yra įgiję 3,3 tūkst. pedagogų; programoje yra dalyvavę daugiau kaip 71 tūkst. vaikų. Joje dalyvauja ir Šilutės rajono pedagogai.

2022–2023 m.m. programoje „Įveikiame kartu“ dalyvaus Šilutės rajono Traksėdžių Šilojų mokykla.

Informaciją apie programas „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, jose dalyvaujančių įstaigų ir pedagogų sąrašus, naujai į programas įsitraukusių pedagogų seminarų datas ir kitą su programomis susijusią informaciją rasite internetiniame puslapyje www.vaikolabui.lt.

Viešosios įstaigos "Vaiko labui" informacija

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"