Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Projekto „Lyderių laikas 3“ Savivaldybės kūrybinės komandos narių stažuotė Suomijoje ir Estijoje

Projekto „Lyderių laikas 3“ Savivaldybės kūrybinės komandos narių stažuotė Suomijoje ir Estijoje

  Projekto „Lyderių laikas 3“ šeši Šilutės rajono savivaldybės kūrybinės komandos nariai (Asta Gužauskienė, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė; Kęstutis Mockus, Šilutės Vydūno gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui; Diana Rumšienė, Šilutės pirmosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui; Elena Šarkienė, Šilutės Žibų pradinės mokyklos direktorė; Laimutė Uselienė, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir Rasa Žemailienė, Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja) š. m. kovo 10-16 dienomis lankėsi Suomijoje ir Estijoje, kur stažavosi tema „Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“.

 Stažuotės metu lankytasi įvairaus tipo švietimo įstaigose, Pärnu aplinkosaugos ugdymo centre „Pärnumaa Environmental Education Centre Pernova“. Susipažinta su Suomijos ir Estijos švietimo sistemomis, ugdymo turinio formavimu, ugdymo aplinka ir priemonėmis. Vyko informatyvus ir prasmingas bendravimas su švietimo ekspertais, mokyklų vadovais, pedagogais. Didžiausią įspūdį paliko tai, kad visais lygmenimis švietimo darbuotojai vienodai supranta švietimo politiką, aktyviai dalyvauja ją formuojant ir prisiima atsakomybę už jos įgyvendinimą. Bet kokiai švietimo reformai parengti, išbandyti ir vykdyti skiriama daug dėmesio ir laiko. Vyrauja pasitikėjimas mokyklų vadovais, mokytojais, jų kompetencija, laisve rinktis ir veikti priimant sprendimus. Švietimo įstaigų veikla orientuota pirmiausiai į procesą, o ne į rezultatą. Visas dėmesys skiriamas mokiniui, jo ruošimui gyvenimui – kompetencijos ugdymui, pagalbai, savijautai. Labai aktyviai išplėtotas tarpinstitucinis bendradarbiavimas tarp švietimo, kultūros, mokslo ir kitų institucijų, pvz., galimybė mokytis bet kurioje erdvėje (bibliotekose, muziejuose, viešosiose erdvėse, mokymo centruose).

 Kiekvienas stažuotės dalyvis parsivežė nemažai idėjų, kurias pritaikys savo mokyklose, dalinsis ir panaudos įgyvendinant Savivaldybės kuriamą pokyčio projektą „Pasidalintoji atsakomybė ir bendradarbiavimas vaiko sėkmei“. Džiaugiamės, kad komanda pastiprinta – atsirado didesnis tikėjimas mūsų projekto sėkme, pagilintos bendrosios ir vadybinės kompetencijos, užmegzti nauji bendradarbiavimo kontaktai.

Savivaldybės kūrybinės komandos informacija

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"