Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Šyšos upės senvagės II dalies ir Pievų g. demontuojamų garažų užterštų teritorijų sutvarkymas Šilutės mieste

Šyšos upės senvagės II dalies ir Pievų g. demontuojamų garažų užterštų teritorijų sutvarkymas...

2020 m. rugsėjo mėn. Šilutės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra dėl projekto „Šyšos upės Senvagės II dalies ir Pievų g. demontuojamų garažų užterštų teritorijų sutvarkymas Šilutės mieste“ įgyvendinimo. Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę Nr. 05.6.1-APVA-V-020 „Užterštų teritorijų tvarkymas“. Projektui įgyvendinti skiriama iki 960 393,26 Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Šio projekto tikslas - siekiant išvengti aplinkai ir žmonių sveikatai keliamo pavojaus, išvalyti praeityje užterštas teritorijas Šilutės mieste.

Planuojama projekto veiklos:

  1. Išvalyti ir sutvarkyti naftos produktais ir sunkiaisiais metalais užterštą Šyšos upės senvagės teritorijos (II dalį), esančios Šilutės mieste šalia Senvagės gatvės.
  2. Išvalyti ir sutvarkyti naftos produktais ir pavojingomis atliekomis užterštą demontuojamų garažų teritoriją, esančią Pievų gatvėje Šilutės mieste.

Įgyvendinant šį projektą, bus išvalytos praeityje užterštos dvi teritorijos, esančios Senvagės g. ir Pievų g.

Senvagės vaga yra stipriai uždumblėjusi, krantai apaugę krūmais ir menkaverčiais medžiais. Ši upės dalis daug metų buvo buitinių nuotekų išleidimo vieta, o sovietmečiu čia kanalizuotos Šilutės autotransporto plovyklos nuotekos, todėl  telkinyje išnyko žuvys. Ekogeologinio tyrimo metu buvo nustatyta dugno nuosėdų tarša naftos produktais ir sunkiaisiais metalais. 2018 metų pavasarį buvo parengtas tvarkymo planas ir ši teritorija padalinta į dvi dalis. Senvagės I etapas (I dalis) jau yra įvykdytas. Teritorija yra sutvarkyta iš 2014-2020 m. „Interreg“ V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.

Šilutės mieste, Pievų gatvėje esanti teritorija, sovietmečiu buvo naudojama gyventojų, jie ten buvo pasistatę garažus. Dalis garažų jau yra demontuoti, tačiau dar yra išlikusių pavienių statinių grupių, gausu statybinio laužo, šiferio liekanų, matosi neužverstos nugriautų garažų duobės, ten esantis gruntas yra užterštas naftos produktais.

Pagrindinės tikslinės grupės, kurias šios problemos labiausiai paveikia ir kurios labiausiai suinteresuotos projekto įgyvendinimu, yra visi Šilutės rajono savivaldybės gyventojai.

Projekto įgyvendinimo pradžia 2020 m. kovo mėn. Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga, iki kurios turi būti pabaigtos visos projekto veiklos ir patirtos visos su projekto įgyvendinimu susijusios tinkamos finansuoti išlaidos 2021 m. birželio 30 d.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos sanglaudos fondo lėšų.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą gyventojai gali gauti Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriuje, adresu Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutė. Kontaktinis asmuo Karolina Bernotienė, Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė, el. paštas: karolina.bernotiene@silute.lt, tel.: (8 441) 79 250.

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"