Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Jaunimo diena Katyčiuose

Katyčių aktyvaus jaunimo iniciatyva buvo vykdomas ilgalaikis Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamas projektas ,,Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos ,,Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis galėjome kurti, planuoti, bendradarbiauti bei, mokydamiesi vieni iš kitų, įgyvendinti numatytą veiklą.

   Mūsų veikla prasidėjo 2013 metų rugsėjo mėnesį. Aktyvus Katyčių jaunimas ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių ir plėtojo bendradarbiavimą su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiško jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu „EXIT‘as“. Suformavus komandas buvo numatytas darbų planas. Dalyviai net nesitikėjo, kad kartu praleistas laikas, bendradarbiavimas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą  įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku–skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas ,,Katinai“. Dalyvavome meistriškumo užsiėmimuose su Šilutės TV laidų vedėju Marium Budraičiu. Turėjome galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių. Galime pasidžiaugti, kad iššūkis mokytis groti gitaromis įgyvendintas, kad dirbdami kartu įgijome pasitikėjimo savo jėgomis, kad nuveiktais darbais džiuginame savo bendruomenes.  Projektu ,,Murkiantys katinai“ siekėme keisti stereotipinį požiūrį į jaunus žmones. Norėjome parodyti, kad savo kūryba keičiame save, savo aplinką.

     Nuostabių akimirkų paliko stovykla Rusnėje, kurios veikla buvo vykdoma Rusnės pagrindinėje ir Rusnės specialiojoje mokyklose. Užsiėmimų metu jaunimas bendravo ir dalijosi savo patirtimi.

  2013 – jieji buvo paskutiniai ES programos ,,Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai, todėl simboliška, kad mūsų renginys „Europos jaunimo diena“ sutampo su Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10 –mečio minėjimu. Renginys vyko 2014 m. balandžio 29 d. Katyčių pagrindinėje mokykloje, kur Katyčių neformali jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ pakvietė gausų jaunimo būrį iš: Šilutės asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalią katalikiško jaunimo grupę, Vainuto jaunimo klubą „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybą bei Katyčių jaunimą. Jaunimas galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti jaunų žmonių kūrybinę veiklą ir kt.

     Jaunimas pasodino Europos sąjungos narystės 10 – mečio įamžinimui skirtą medį. Yra sakoma: tas, kas sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus.

     Jaunimas savo svajones  užrašė ant helio balionų, kurie skambant Europos sąjungos himnui pakilo į orą.

     Susirikę į mokyklos aktų salę jaunimas kvietė pasiklausyti projekto dalyvių pasirodymų. Susirinkusieji galėjo „pasinerti“ į Katyčių jaunimo gitaristų muziką, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos katalikiško jaunimo ritmingas ir pajudėti raginančias giesmes, merginų dueto iš Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ romantiškas dainas, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybos ir visų dalyvių bendrą šokį. Pasirodymus griausmingai užbaigė „Pamario talentų 5“ laimėtojai grupė „On the Air“.

Susirinkusieji stebėjo filmą apie programos „Veiklus jaunimas“ projekto „Murkiantys katinai“ kūrybines keliones, kuriame įamžinti projekto metu vykusių susitikimų įspūdžiai. Tikimės, kad šios geros emocijos, kuriomis pasidalino jaunimas, įkvėps bendrai veiklai, naujiems iššūkiams ir kitus mūsų bendraamžius.

Katyčių jaunimas

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"