Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Jaunimo reikalų tarybos posėdis

Šilutės rajono savivaldybės mažojoje posėdžių salėje, pentadienį, rugsėjo 12 d. vyko Jaunimo reikalų tarybos posėdis, kurio metu buvo keičiama Tarybos struktūra ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju išrinktas Mero pavaduotojas Algirdas Gečas.

Jaunimo reikalų tarybos nariai kartu su Darbo biržos atstovais diskutavo apie jaunimo situaciją Šilutėje, esmines nedarbo problemas, savanorystės, įsidarbinimo galimybes.

Palyginus Šilutės rajono savivaldybės situaciją Lietuvos mastu, Šilutė yra 3 pozicijoje pagal jaunimo nedarbo lygį. Pagrindinės to priežastys – motyvacijos trūkumas, netinkamos ar nemėgiamos profesijos pasirinkimas. Pažymima, kad sunkiausia susirasti darbą jaunuoliams, kurie turi humanitarinės srities išsilavinimą. Darbo biržos jaunimo reikalų koordinatorė pristatė veiklas, kurias gyvendina, siekdama motyvuoti jaunimą: organizuojamos iškylos, išvažiuojamieji seminarai, lankomos mokymo įstaigos, organizacijos, dalyvaujama įvairiose akcijose, siekiant skatinti pilietiškumą, aktyvumą, sudominti jaunuolius, pažinti save ir rasti patinkančią profesiją.

Tarybos narys ir Jaunimo reikalų tarybos narys Arvydas Jakas siūlo diskutuoti su Šilutės rajono savivaldybėje veikiančiomis profesinėmis mokyklomis dėl mokymo programų keitimo ir pritaikymo mūsų kraštui, kad jas baigę jaunuoliai galėtų lengviau rasti darbą. Siūloma bendradarbiauti su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais, kurie galėtų aktyviai dalyvauti jaunuolių mokymo procese, dalintųsi savo patirtimi ir skatintų jaunimą steigti verslo įmones ar užsiimti individualia veikla.

Jaunimo reikalų tarybos nariai nusprendė organizuoti išvažiuojamąjį posėdį, susipažinti su profesinių mokyklų veikla, aptarti esmines problemas, diskutuoti karjeros planavimo ir motyvacijos didinimo klausimais. Taip pat planuojama susitikti su Šilutės rajono policijos komisariato atstovais aptarti savanorystės, projektų ir nusiklastamumo provencijos klausimus.

Komunikacijos skyrius  

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"