Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) modelio įgyvendinimas Šilutės rajono savivaldybėje

Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) modelio įgyvendinimas  Šilutės rajono savivaldybėje

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kas mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti individualią patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti asmeninio tobulėjimo kryptis.
JST programa - tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą - dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėnesių (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia savanoriui 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.
2021 metais planuojama, kad JST programą pabaigs – 30 savanorių. Šilutės rajone I pusmetį savanoriauja 20 Šilutės rajono jaunuolių. Registracijos nuoroda II pusmečiui: https://jst.jrd.lt/newCandidate.
2021 metais Jaunimo savanoriškos tarnybos modelio įgyvendinimą Šilutės rajone finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (3132,00 Eur) ir Šilutės rajono savivaldybė (7000,00 Eur). JST modelio įgyvendinimą Šilutės rajono savivaldybėje vykdo Jaunimo edukacinis centras (Šilutė) ir Jaunimo organizacija „Alterno“ (Gargždai).
Šiuo metu jaunuolius ir jaunuoles atlikti savanorišką tarnybą Šilutės rajone priima 10 organizacijų: Šilutės savivaldybės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės socialinių paslaugų centras, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Vaiko gerovės ir globos centras, Šilutės socialinės globos namai, Šilutės r. Kintų pagrindinė mokykla, Šilutės kamerinis dramos teatras, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, VŠĮ „Šilutės beglobiai“, Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
JST modelio įgyvendinime Šilutės rajone dalyvaujantys savanoriai padeda organizuoti priimančioms organizacijoms įvairias virtualias veiklas: renginius, skaitmenizuoti ekspedicijų medžiagas, vizualizuoti ir šiuolaikiškai pristatyti Lietuvininkų vilties premijos laureatus rajono visuomenei, organizuoti protmūšius, rengti nuotolinius edukacinius užsiėmimus Vaikų dienos centro vaikams, pagelbėti jiems ruošti namų darbus, plėsti skaitmenines kompetencijas. Savanoriai išradingai ir sumaniai vykdo dar daug kitų įvairių veiklų.
Nors gyvename išskirtiniu laikotarpiu, džiaugiamės, kad sugebėjome prisitaikyti prie iššūkių. Savanorystė tapo nuotoline priimančių organizacijų kuratorių ir mentorių iš Jaunimo edukacinio centro ir Jaunimo organizacijos „Alterno“ veikiančia komanda. Tiek priimančios organizacijos, tiek ir savanoriai drauge randa geriausią sprendimą savanoriškoms veikloms tinkamai įvykdyti.
Štai kaip vertina viena iš savanorius priimančių organizacijų - Šilutės kultūros ir pramogų centras. „Savanorystės nauda ir privalumai tikrai yra neabejotini, tiek patiems savanoriams, tiek įstaigai bei jos darbuotojams. Ne pirmi metai, kada kultūros centre priimame savanorius ir visuomet labai džiaugiamės, kad galime prisidėti prie jaunuolių kompetencijų ugdymo, jų akiračio kultūros srityje plėtimo, taip pat ir jų indėlio kuriant pridėtinę vertę mūsų įstaigai. Šie metai, yra išskirtiniai visiems, tad ir savanorystės veiklos, kaip ir visas mūsų šiandieninis gyvenimas – gerokai apribotos karantino reikalavimų. Kadangi pagrindinė mūsų veikla – renginiai, tokie, kaip mes juos suprasdavome ankščiau – tradiciniai, su pilnomis salėmis žiūrovų vykti negali, todėl bendrus darbus vykdome virtualiai, nuotoliniu būdu“.
Kiekvieną jaunuolį, ketinantį savanoriauti Šilutės rajono savivaldybėje, kviečiame susipažinti su priimančiomis organizacijomis (nuoroda: https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska?municipality=%C5%A0ilut%C4%97s%20rajono%20savivaldyb%C4%97&type=&organizer=&accredited= )
Visus jaunuolius, norinčius savanoriauti programoje kviečiame sekti informaciją www.jrd.lt puslapyje arba socialiniame tinkle Facebook: Jaunimo savanoriška tarnyba.
Mentorius Rimvydas Petrauskis, Jaunimo edukacinis centras
Vadovė Inesa Gaudutytė, Jaunimo organizacija „Alterno“

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"