2026 m. gegužės 26–28 dienomis Šilutės pirmoji gimnazija vyko pamokų ciklas „Jaunimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje“, skirtas gimnazistams (devintokams) geriau pažinti jaunimo politikos sistemą, jaunų žmonių galimybes dalyvauti sprendimų priėmime bei aktyvaus pilietiškumo svarbą.
Per tris dienas vykusių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su jaunimo politikos principais Lietuvoje, aptarė, kaip formuojama ir įgyvendinama jaunimo politika savivaldybėse bei nacionaliniu lygmeniu, kokias galimybes jaunam žmogui suteikia dalyvavimas mokinių savivaldoje, jaunimo organizacijose ir savanorystės veiklose. Taip pat daug dėmesio skirta Europos Sąjungos jaunimo politikai.
![]()
Pamokų metu mokiniai ne tik klausėsi pristatymų, bet ir aktyviai įsitraukė į diskusijas, analizavo jiems aktualius klausimus: kokią įtaką jaunimas gali daryti savo bendruomenei, kodėl svarbu dalyvauti priimant sprendimus ir kokie būdai leidžia jauniems žmonėms būti girdimiems tiek vietos, tiek Europos mastu.
Džiugu, kad jaunimo politikos tema sulaukė didelio susidomėjimo ir paskatino prasmingus pokalbius apie atsakomybę, bendruomeniškumą bei jaunų žmonių vaidmenį kuriant atvirą ir aktyvią visuomenę.
![]()





































