Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Savivaldybių atstovams – vizitai po atvirą darbą su jaunimu įgyvendinančias įstaigas

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“, Nr. VP1-4.1-VRM-07-V-01-002 veiklą Nr. 2.3.6 „mokomieji vizitai į atvirus jaunimo centrus“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Valstybės biudžeto lėšomis.

  Kuriant arba plėtojant atvirą jaunimo centrą (toliau – AJC) ar atvirą  jaunimo erdvę (toliau – AJE), ypatingai svarbu būti susipažinusiems ne tik su teisine baze, reglamentuojančia atviro darbo principą, bet ir pamatyti bent keletą sėkmingai veiklą įgyvendinančių įstaigų.

  Pirmasis vizitas, kuriame dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės atstovai (Administracijos direktorius Tomas Budrikis ir jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė) vyko gegužės 6-7 dienomis maršrutu Vilnius – Klaipėda – Telšiai – Kaunas – Vilnius. Vizito metu dalyviai aplankė keturis jaunimo centrus ir vieną jaunimo erdvę. Kiekvienas AJC veikia pagal skirtingus principus ir vykdo skirtingas veiklas. Vieni AJC centrai orientuoti į „gatvės jaunimą“, kiti į „motyvuotą jaunimą“. Tačiau visų AJC siekiai: priimti visus jaunuolius ir suteikti jiems galimybę eksperimentuoti, išbandyti save; svarbu procesas, o ne rezultatas; čia užsirašyti nereikia (šiandien noriu ateisiu, o rytoj – nežinau), Gali ateiti kiekvienas norintis ir neprivalo daryti to, ką daro kiti. Gali tiesiog ir „nieko neveikti“, saugiai pabūti; darbuotojas stebi jaunuolius ir tik reikiamu momentu pataria: jaunuoliai mokosi viską atlikti patys.

  Vizito metu į AJC bei AJE sėkmingai veikla įgyvendinantys darbuotojai bei savivaldybių atstovai perteikė kitų savivaldybių atstovams ir jaunimo darbuotojams savo patirtį, kaip buvo įkurti AJC, AJE, kokias funkcijas bei veiklas vykdo, finansavimas, darbas su jaunimu, lankomumas, su kokiomis problemomis susiduria ir pan.

  Šis vizitas sudarė sąlygas ne tik iš arčiau susipažinti su Lietuvoje veikiančiais AJC, AJE, bet ir sustiprinti ryšius ir skurti su bendradarbiavimo tinklus su kitomis savivaldybėmis, dalyvavusiomis šiame vizite.

 

Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"