Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Šilutiškiai įsitikino, jog jauniems žmonėms ir miestui yra itin svarbi „Jaunimo erdvė“

 Praėjusį savaitgalį asociacijos „Pamario jaunimas“ komanda įsitikino, kokia svarbi ne tik jauniems žmonėms, bet ir miestui yra „Jaunimo erdvė“. Šilutiškiai tuom įsitikino tuomet, kai nuvyko į Klaipėdos rajono savivaldybę, kur Gargžduose įkurta jaunimo erdvė, o Vėžaičiuose -  gamyklinis butas, vadinamas loftu.

  Itin draugiškai sutikti gargždiškių bendraminčiai iš Pamario ne tik pasisėmė daug naujų minčių, idėjų, bet ir pasidalino savomis.

 

  ‚Sveikintina, kad Klaipėdos rajono jaunimas kartu su politikais priėjo prie bendros išvados, kad jaunimui reikalingas jaunimo centras arba atvira jaunimo erdvė. Gargžduose kreipiamas dėmesys ne tik į aktyvų jaunimą, bet ir į „pasyvųjį“. Jaunimo erdvėje galima ne tik įsitraukti į kokias nors veiklas, bet ir leisti laiką be „tikslo“, t.y. paprasčiausiai ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimų ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į tam tikrus rėmus“,– sakė drauge vykusi Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė.

  Pasak asociacijos „Pamario jaunimas“ nario Ričardo Stonkaus, jis parsivežė daug gerų įspūdžių. Vaikinas pastebėjo, jog Gargždų įvairių organizacijų atstovai jau yra susigyvenę, vienas kitą papildo ir yra tikra komanda.

  Susižavėjimo gargždiškių erdve neslėpė ir Vilma Norkutė. Anot jos, kelionė į Gargždus labai patiko. Mergina nuoširdžiai džiaugiasi, kad Gargžduose jaunimas labai draugiškas ir jie gausiai renkasi jaunimo erdvėje.

  Asociacijos pirmininkė Lijana Jagintavičienė neabejoja, jog įsteigus tokią erdvę Šilutėje sumažėtų jaunų žmonių nusikalstamumas. „O, ką veikti dabar Šilutėje jaunam žmogui? Neturi pinigų? Vadinasi, tu jau negali šokti norimame klube. Turi pinigų, bet šokti nenori ir nesi joks sportininkas? Tuomet sėdi bare... Bet ar tai yra užsiėmimas? Ne! O kiek jaunų žmonių laisvą laiką leidžia tiesiog gatvėje? Jų daugybė... O čia juk itin nesaugu ir tik čia gimsta itin daug negerų minčių, kurios vėliau virsta „kūnu: - nusikaltimais“, – dėstė Lijana.

  Šilutiškiai tikisi, jog jų balsą taip pat išgirs vietos politikai. Tikimasi, kad jų interesus tinkamai atstovaus ir Jaunimo reikalų taryba, kuri artimiausiu laiku turėtų sulaukti Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių pritarimo.

  Gargždiškiai pasakojo, jog dar šių metų pradžioje Klaipėdos rajono savivaldybės taryba patvirtino Jaunimo problemų sprendimo Klaipėdos rajono  savivaldybėje 2013−2018 m. planą, kurio viena iš prioritetinių veiklos krypčių – plėsti jaunimo laisvalaikiui patrauklią infrastruktūrą, vykdant atvirą darbą su jaunimu. Atviras darbas su jaunimu – tai tokia darbo su jaunimu forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla, o esant poreikiui – padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus. Atviras darbas savitas tuo, kad dalyvavimas siūlomose veiklose nėra saistomas „privalomumu“, o jaunas žmogus pats sprendžia, kaip naudoti savo laiką. Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre įvestas specialisto atviram darbui su jaunimu etatas ir šiam darbui skirtos patalpos. Konkurso būdu laimėjęs šias jaunimo darbuotojo  pareigas energingai ir entuziastingai veiklos ėmėsi Audrius Laurutis, kurio darbo rezultatai jau matomi.

  „Ar esate kada nors girdėję žodžius − legalus, oficialus „trynimasis“  arba „prasmingas trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta Gargždų atviroje jaunimo erdvėje. Jaunas žmogus skiriasi nuo suaugusiojo tuo, kad jis vis dar ieško, yra smalsus ir drąsiai, mažai galvodamas apie pasekmes, išbando pačius įvairiausius dalykus. Kartais tie dalykai pozityvūs, kartais ne. Būtent su tokiais bandančiaisiais ar sutrikusiais – nežinančiais, ko nori, ir susitinkame atviroje jaunimo erdvėje“, - nuoširdžiai kalbėjo A.Laurutis ir pažadėjo, jog, jei reikės net ir su Šilutės rajono politikais, pasidalins gerąją patirtimi apie „Jaunimo erdvės“ įkūrimą, papasakos plačiau, kokią naudą Gargždams davė jos įkūrimas.

  Jaunimas turi ir neformalią kūrybos ir veiklos erdvę - Vėžaičių loftą. Loftai – vakarų kultūroje gana įprastas reiškinys, na, o Lietuvoje dar tik pradedami kurti. Loftu čia vadinamas fabrikas, angaras ar kitas tokio tipo pastatas, kurio naujoji paskirtis – teikti kultūrines ar pramogines paslaugas. Padedant Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritasis stalas“ aplink Vėžaičių loftą jau susibūrė jaunimo organizacijos.

  Klaipėdos rajono jaunimo laisvalaikį jų erdvėje paįvairina jaunimo organizacijų veikla, kurių veiklas ir sumanymų projektus remia Savivaldybė.

  Asociacija „Pamario jaunimas“ dėkoja ES programai „Veiklus jaunimas“, jog gali patirtimi pasidalinti ir jos pasisemti iš kitų rajonų jaunų žmonių.

Asociacijos „Pamario jaunimas“ informacija

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"