Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Švėkšnos Alicijos Rugytės skautų tarptautinis projektas „TDOTI/TDOTA“

Nuo š. m. sausio 28 d. iki vasario 17 d. Švėkšnos ,,Saulės‘‘ gimnazijoje  vykdomas skautų tarptautinis  projektas  „TDOTI/TDOTA “ („Thinking Day On The Air / Thinking Day On The Internet“). Tai atvykstančių vadovų  Henriko ir Thomo iš Danijos organizuojamas renginys skautams, skirtas išbandyti radijo ir interneto galimybes bendraujant su skautais iš kitų šalių, tema – Susimąstymo diena, kuri paprastai pasaulio skautų švenčiama vasario 22 dieną.

2013 m. vasario 15, 16 ir 17 d.  Švėkšnos ,,Saulės “ gimnazijos aktų salėje įvyko šitas tarptautinis projektas „TDOTI/TDOTA “.

Sulaukėme svečių iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos skautų draugovės, atvyko skautai iš Laukuvos. Renginyje dalyvavo ir Šilutės tunto skautai, dabar jau  studentai. Jie atvyko iš įvairių Lietuvos miestų – Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kt. Mus aplankė ir aktyviai į veiklą įsitraukė  buvę mūsų gimnazijos skautai.

Pirmą kartą Lietuvoje skautai turėjo galimybę susipažinti ir patys praktiškai pakalbėti per HAM radiją. Radijo mėgėjai Andrius ir Žilvinas  po renginio parašė:

,,Pajutę vaikų susidomėjimą  mūsų hobiu greitai puolėm traukti iš rankinių viską, ką turėjom įdomaus: demonstravom telegrafą ir šiuolaikinius jo skaitymo būdus, skaitmenines modas, ultra trumpiausias bangas, bet pats netikėčiausias ir stulbinantis dalykas vaikams pasirodė  telegrafo skaitymas visiems radijo mėgėjams įprastu būdu. Pamėginsiu aprašyti situaciją, ogi viskas atrodė taip: ant stalo stovėjo kompiuteris, kurio ekrane vaikai matė besikeičiančias raides, be abejo, kompiuteris pypsėjo be perstojo, o Žilvinas atsistojęs nugara į vaikus garsiai tarė ant ekrano pasirodžiusias raides (geriausias klausimas iškilęs vaikams: „Dėde, o kaip jūs matot?“). Vakarui einant i pabaigą pasimatė, kad tikrai nuveikta daug, todėl ėjom miegot su dideliu pergalės jausmu. Dar labai norėčiau padėkoti visiems kolegoms radijo mėgėjams, kurie surado laiko ir turėjo kantrybės eteryje užsiimti su vaikais, galbūt ne viskas vyko sklandžiai, byrėjo raidelės, drebėjo balselis, bet manau ir jums buvo smagu. DIDŽIUOJUOSI BŪDAMAS RADIJO MĖGĖJU!!!
Man garbė pažinoti skautus, ačiū jiems kad jie yra.“

Prezidentės puokštė prie paminklo Signatarui K. Šauliui

Vasario 16 d. rytą Švėkšnos Alicijos Rugytės skautai, Švėkšnos seniūnijos atstovai, Stemplių kaimo gyventojai, kartu su Signataro K. Šaulio giminėmis uždegė žvakeles ir padėjo gėlių puokštę Stemplių kaime prie paminklo K. Šauliui. Šią puokštę įteikė Prezidentė.

Atidavę pagarbą didžiam žmogui, skautai vėl dalyvavo skautiškame gyvenime, bandė kalbėti per HAM radiją, mokėsi morzės abėcėlės, statė mini skautiškus statinius, vykdė orientacines užduotis su racija ir kompasu, drąsiai ir draugiškai kalbėjo angliškai su skautais iš Danijos Henriku ir Thomu. Aptarė tolimesnį bendradarbiavimą  su jais. Visai nebaisu buvo dvi naktis miegoti ant grindų. Būdami kartu, mes   supratome, kad  prieš keletą metų sulipdyta bendradarbiavimo  gniūžtė sukibo į stiprų gniužulą. Tie jausmai, kuriuos patiriame, ta bendra veikla, kuri mus jungia, kurią mes mėgstame, mus vienys dar ilgai. Gražiausi gyvenimo dalykai anaiptol nėra „dalykai“. Tai jausmai, lydintys gerumo aktus ir gražius žodžius.

Švėkšnos skautų vadovė – Vilma Adomavičienė

Radio mėgėjų atsiliepimai apie renginį:
http://rksvyturys.blogspot.com/
http://www.facebook.com/sveksna.skautai

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"