Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Vakarą atidavė Šv. Cecilijos globai

Aštuntą kartą  nuostabų vakarą-koncertą „Šv. Cecilija ir muzika“ šilutiškiams dovanojo mūsų miesto meno mokyklos auklėtiniai. Šilutės Apaštalų bažnyčioje jų atliekami kūriniai virpino susirinkusiųjų širdis. Čia lietingą ketvirtadienio vakarą visi jautė alsuojančią neįprastą dvasią.

„Ruduo. Visa krenta, nyksta, tolsta kartu su paukščiais, o mes turime galimybę geriau girdėti, įsiklausyti ir išgirsti. Pradedant Šv. Cecilijos diena, prasideda tylos, susikaupimo, laukimo metas. Lapkričio 22-oji – Šv. Cecilijos vardo minėjimas, kuri apie 230-aisiais metais po Kristaus gimimo buvo nukankinta. Ši krikščionė moteris – bažnytinės muzikos, vargonininkų, instrumentų gamintojų, dainininkų, muzikantų ir poetų globėja“, – visiems priminė renginio vedančioji Šilutės r. vaikų meno mokyklos direktorės pavaduotoja Regina Stankuvienė.

 

Netrukus Apaštalų bažnyčioje vakarą pradėjo fortepijono virtuozė Kornelija Tunaitytė. Vėliau savo atliekama muzika visus žavėjo Domantas Mickus, Aistė Beinorytė, Gabija Barkauskaitė, Eglė Eidukytė, Elzė Šveikauskaitė, Ema  Balodytė, Greta Poškaitė, Elina Vaitelytė, Solveiga Benediktavičiūtė ir kt. Vakarui tęsiantis ir Šv. Cecilijos dvasiai, regis, sklandant ore, vieni kūriniai keitė kitus. Jaunieji atlikėjai tarsi tyloje tapė naują muzikos paveikslą, kuris žavėjo susirinkusiuosius.

Savo atliekamus kūrinius dovanojo ir varinių pučiamųjų orkestras, smuikininkų ansamblis, akordeonininkų ansamblis, styginių instrumentų ansamblis. Dainas atliko mokytojų vokalinis ansamblis bei Švėkšnos skyriaus dainininkai.

Vakaro metu nuskambėję garsai tarsi skverbėsi į dangų, sielą... jausti garsai privertė ne vieną akimirkai užsimiršti, atsiduoti tik kuriamam jausmui.

Pasak renginio vedėjos, muzika yra kažkas „dieviška“ ir skiriasi nuo visų kitų meno rūšių. Anot jos, Juozas Gruodis savo mokiniams sakydavo, kad muzika tai trečiasis pasaulis – pasaulis tarp dangaus ir žemės: iš ten mūzos svaido  ugninėmis strėlėmis muziką, o kompozitoriai ją gaudo.

Visi, atėję į renginį, ne tik klausėsi įvairių kompozitorių sukurtų kūrinių, bet ir sužinojo apie jų asmenybes. Jaunųjų atlikėjų pastangomis dalyviai buvo pavedžioti kūrybos horizontais.

L. Jagintavičienė

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"